[ ludidzora28 @ 22.05.2013. 06:51 ] @
E ovako, u pitanju je HDD iz naslova a problem je sledeci. Prikljucim ga na PC i u Disc Management- u ga uopste ne vidi, u HDD Sentinel-u ga vidi i prikazuje da ima 2048 GB... isto tako prijavljuje oko 65000 Weak sektora, i Healt 52%. Ubacim ga u neku fioku za HDD, USB to SATA, ubacim u komp i konta ga Win, sve normalno, samo sto HDD Sentinel prikazuje isto oko 65000 Weak sektora i Healt 52%. Instaliram na komp Win 7, spojim ga odma u komp na SATA kabl i 7-ica ga skonta a HDD Sentinel daje iste rezultate... Ako hocu da pokrenem Self test, prijavljuje da HDD nije kompatibilan... Inace ovako radi, i preko SATA kabla i preko USB-a ako je u pitanju XP...
[ SlobaBgd @ 22.05.2013. 09:02 ] @
A pitanje je...?
[ kunc @ 22.05.2013. 09:35 ] @
daj malo bolje objasnjenje i konkretno pitanje !

ne mozemo citat necije misli
[ ludidzora28 @ 22.05.2013. 11:31 ] @
Pa objasnjeno je sto je bolje moglo... :) A pitanje bi bilo da li je normalno da ga XP ne vidi i da li je strasno ovih 65k Weak sektora i sta sa njima...
[ Miroslav Cvejić @ 22.05.2013. 17:24 ] @
Kako je formatiran hard?
[ ludidzora28 @ 22.05.2013. 17:49 ] @
Prvo na Quick pa posle i Low level format, HDD Guru, ali u sustini isti djavo. Da napomenem kada iz CMD-a odradim chkdsk, kaze ima 0 KB u Bad sektorima... Da probam sa HDD Regenerator-om?
[ Miroslav Cvejić @ 22.05.2013. 17:52 ] @
Da li je formatiran u NTFS ili FAT32 ili nešto treće?

Ako baš baš baš hoćeš da testiraš hard, poteraj WD Data Life Diagnostics (ima na Hiren's boot CDu). Ako on posle full testa ne prijavi grešku slobodno nastavi da koristiš disk. Ako kaže da je disk zreo za zamenu, poslušaj ga. Čisto da izbegnemo novu temu "kako vratiti podatke sa mrtvog harda".
[ ludidzora28 @ 22.05.2013. 18:09 ] @
NTFS... Sad je u PS3 tako da je sad na nekoj ext verovatno, nemam pojma, ali od kad sam ga stavio u Sony nisam ga testirao, za sad on radi, a i ako rikne nema nista strasno da se izgubi... Ja sam ga uzeo tagvog da ga bacim u Son, pa da izgura koliko izgura... :)
[ Binary Mind @ 22.05.2013. 18:40 ] @
Stavi u PC i poteraj WD dijagnostiku kao sto je predlozio kolega Miroslav. Ako WD Data Lifeguard Diagnostic kaze da je sve OK, onda je sve OK.
[ ludidzora28 @ 23.05.2013. 06:20 ] @
Hocu danas, samo da narezem na CD pa javim sta sam odradio... jel test ide iz DOS-a ili Win-a?
[ ludidzora28 @ 23.05.2013. 11:23 ] @
E ovako, prvo sam probao Surface Test u HDD Sentinel-u i prijavio je par sporih zapisa, mislim nije izbacio da je ista lose nego je samo kvadratic bio druge boje, jedno 5 4komada, i brina je bila 11-15 MB/s na njima, kod ostalih 25-30, posle sam probao WD dijagnostiku, skinuo sa eta, na Qick kaze sve je OK, pokrenem Extended i prekinem posle nekog vremena (morao sam) i kaze ima Bad sektora, kliknem d ih popravi i izbaci neku gresku, formatiram HDD tj. u WD dijagnostici pokrenem Write zeros, odradi do kraja, probam opet HDD Sentinel i Surface Test i ne prikaze nikakvih problema, evo ima i fotke u prilogu. Probam opet na WD dijagnostici i na Extended kaze da je pros'o test... Nige mi ne izbacuje ni da ga menjam ni da ga ne menjam... Tu su slike pa vidite...


[ Binary Mind @ 23.05.2013. 19:59 ] @
Hard disk je prosao test tj. nista mu ne fali...
[ ludidzora28 @ 23.05.2013. 20:30 ] @
Vidim i ja... ali sto onda HDD Sentinel prikazuje 65393 Weak sektora? Nekad kad radim Read test hoce malo slabije da iscita tih par blokova, ali se vidi gde je radjen Read/Write test da je OK, a i WD je rekao da je pros'o... Jel moguce da se nesto zaglupilo ili sta vec...