[ gogi100 @ 22.05.2013. 20:26 ] @
imam win 7 pro. da li je moguce na ovaj racunar napraviti vise remote sesija bez RDP, ili napraviti na primer jednu remote sesiju preko teamviewer-a, pa iz te sesije aktivirati jos dve na tom racunaru. ja mogu da se zakacim na primer sa team viewer-om sa vise racunara na taj win 7, ali svi oni vide isti desktop. da li za ovako nesto postoji neki alat?
hvala
[ citizenx @ 22.05.2013. 20:34 ] @
Reci tacno sta treba da radis.
Pored teamviewer-a, i RDP sesije, imas jos VNC i LogMeIn koji mozes da koristis.
[ gogi100 @ 23.05.2013. 08:11 ] @
treba pokrenuti aplikaciju, koja radi samo na workstations operativnim sistemima, a ne radi sa rdp-om. potrebno je da vise korisnika pokrene ovu aplikaciju
[ valjan @ 23.05.2013. 08:58 ] @
A desni klik na exe od aplikacije pa "Run As..."?
[ gogi100 @ 23.05.2013. 14:39 ] @
run as ne radi. da jos pojasnim meni treba da svaki korisnik koji pokrene aplikaciju vidi je zasebno. sto znaci da treba zasebne sesije.u teamviewer-u. kad jedan pokrene aplikaciju, svi koji su se prijavili na taj racunar je vide pokrenutu i ne mogu je koristit zasebno.
[ citizenx @ 23.05.2013. 14:50 ] @
Ti hoces da vise korisnika koristi istu aplikaciju ali zasebno preko remote sesija, sto je nemoguce na nacin na koji ti zelis, jer cim jedan pristupi, ostali mogu da prate sta se dogadja i da ucestvuju aktivno, ali ne i da pokrenu posebnu instancu. Za tako nesto se koristi terminal server ili web aplikacija gde svako moze da se nakaci kad pozeli nezavisno jedan od drugog. Mozda bi problem mogao da resis podizanjem virtualnih masina gde bi svaki korisnik pristupao odredjenoj masini, a baza bi bila centralizovana.
[ gogi100 @ 24.05.2013. 08:11 ] @
da, ali ne bih koristio terminal. da li postoji neka alternativa terminalu, a da nije skupa?
[ igor tomic @ 24.05.2013. 16:53 ] @
Za što je namjenjen taj program, sto ti je potrebno da ga pokrece vise korisnika odjednom remote ?

Za takvu namjenu postoje web aplikacije (baze podataka) idi u tome smjeru da napravis rješenje.
[ S A J A @ 12.06.2013. 00:14 ] @
Ima više aplikacija koje služe za ovo, ali nisu jeftine.

Pogledaj http://www.winflector.com/
[ anon70939 @ 12.11.2014. 14:24 ] @
meni je potrebno isto ovo.

Znaci ne postoji nacin da se omoguci vise sesija odjednom na istom racunaru, preko RDP?

Originalni racunar je u USA. I za tim racunarom u nekoj aplikaciji radi tamo neko...
Istom tom racunaru preko RDP pristupa njegov kolega iz recimo makedonije i koristi istu tu aplikaciju istovremeno.

E sad bi oni hteli da i treci kolega iz Srbije moze da se zakaci u isto vreme na istu masinu i radi isto sto i ova dvojica u istoj aplikaciji, koja podatke snima u isti fajl.

Je l' moguce?

Sve sto sam guglao, recimo kao ovo.
Pise da je dovoljno patch-ovati neki termsrv.dll sta god da je to...
[ Shadowed @ 12.11.2014. 14:38 ] @
Ili Win Server ili patch. Patch ti ubija licencu.
[ Shadowed @ 12.11.2014. 14:41 ] @
A mozes i da dignes virtuelnu masinu tamo, pa da forward-ujes neki port na RDP port na virtuelnoj. Onda bi se taj kacio na virtuelnu i radio na njoj. Naravno, pod uslovom da je to sve primenjuvo u toj konkretnoj situaciji.

Ili da se aplikacija prilagodi (ili napravi nova) za drugaciji nacin rada ;)
[ anon70939 @ 12.11.2014. 14:46 ] @
Evo sad citam o ovom winflector-u koji je SAJA predlozio.

Sad cu prvo da probam na mojoj masini, da se njih dvojica zakace ovde i koriste recimo paint ili Zumu.

Vidim da je za dva user-a i besplatno.
[ Jing Jang @ 12.11.2014. 17:51 ] @
Tebi treba ovaj tutorijal za izradu DVD koji sadrzi sve verzije Win 7.
http://www.bug.hr/forum/topic/...stalacijskog-medija/77600.aspx
[ anon70939 @ 12.11.2014. 21:39 ] @
Instalirao winflector, od aplikacija ubacio kao test samo photoshop.
Zakacili se obojica istovremeno bez problema, i uspesno pokrenuli PS.
Ali kad su otvorili neku fotku da "obrade", nije im se prikazala da je otvorena.
Odnosno dole desno u lejerima se video thumbnail same fotke, ali nije bila otvorena preko celog ekrana.
Bagovalo je nesto