[ Zlatni_bg @ 23.05.2013. 16:41 ] @
Pozdrav,

S obzirom da cu uskoro verovatno otvoriti jedan dispute, ima nesto sto mi nije jasno. S obzirom da ne mozemo da imamo sredstava direktno na PayPalu, vec da se on koristi samo kao "procesor", ukoliko se dispute presudi u nasu korist i dobijemo povracaj sredstava, gde ce ta sredstva otici s obzirom da i dalje ne mozemo da primamo novac?
[ milstanyu @ 24.05.2013. 11:33 ] @
Verovatno ces dobiti pare nazad direktno na karticu koja ti je bila povezana sa PayPal nalogom u trenutku kad si placao.
[ bokivaol @ 25.05.2013. 19:13 ] @
Imao sam problem taj da sam ranije imao otvoren PayPal racun, ali kao Slovenac i na njemu sam imao neke pare. Posto su mi blokirali racun, ja sam cekao vise od godinu dana da Srbija dobije PP. Otvorio sam novi PP nalog, ali ovoga puta kao Srbin. Odlucio sam da pozovem PP support i da im objasnim da sam imao stari nalog na kome imam novac, ali da je blokiran, a da sam se sad preselio u Srbiju i da sam otvorio novi nalog iz Srbije, ali ne mogu da primam novac na tom nalogu. Zamolio sam ih da mi prebace pare sa starog/blokiranog naloga na novi nalog (Srpski). Gdjica mi je rekla da ce mi poslati email na koji treba da im odgovorim i u kome treba da im napisem stari i novi nalog, kao i da im dam odobrenje da prebace novac sa starog na novi nalog. Uradio sam Reply na dobijeni email, napisao stari i novi nalog i dao im odobrenje da prebace novac. Posle 3-4 sata, na Srpskom nalogu mi je prebacen novac, tako da sad na tom nalogu imam novca kao da sam primio od nekog.
[ bakara @ 25.05.2013. 19:18 ] @
Citat:
Zlatni_bg: gde ce ta sredstva otici s obzirom da i dalje ne mozemo da primamo novac?

Ne prima se tu novac, vec ta transakcija bude obelezena i novac refundiran.
[ Zlatni_bg @ 28.05.2013. 06:17 ] @
Citat:
bokivaol:
Imao sam problem taj da sam ranije imao otvoren PayPal racun, ali kao Slovenac i na njemu sam imao neke pare. Posto su mi blokirali racun, ja sam cekao vise od godinu dana da Srbija dobije PP. Otvorio sam novi PP nalog, ali ovoga puta kao Srbin. Odlucio sam da pozovem PP support i da im objasnim da sam imao stari nalog na kome imam novac, ali da je blokiran, a da sam se sad preselio u Srbiju i da sam otvorio novi nalog iz Srbije, ali ne mogu da primam novac na tom nalogu. Zamolio sam ih da mi prebace pare sa starog/blokiranog naloga na novi nalog (Srpski). Gdjica mi je rekla da ce mi poslati email na koji treba da im odgovorim i u kome treba da im napisem stari i novi nalog, kao i da im dam odobrenje da prebace novac sa starog na novi nalog. Uradio sam Reply na dobijeni email, napisao stari i novi nalog i dao im odobrenje da prebace novac. Posle 3-4 sata, na Srpskom nalogu mi je prebacen novac, tako da sad na tom nalogu imam novca kao da sam primio od nekog.


Hm, vrlo cudno... S obzirom da nas zakon zabranjuje posedovanje racuna u stranim zemljama, i da je to glavni problem zasto ne mozemo da primamo pare na PayPal, cudi me da su ti tako izasli u susret, ali u svakom slucaju, svaka im cast, to je vrlo lep gest s njihove strane. Sreca pa ti nisu trazili neka stara dokumenta ili nesto.

Videcemo, nazalost, za koji dan, kako ce se refundirati novac u slucaju neprispeca paketa preko ebay-a. Da li je nasa carina kriva, ili posta, ko zna, u svakom slucaju paketa nema vec 35 dana, a posle 40 dana postoji pravo na zalbu preko buyer protectiona, tacnije i pre, ali je prodavac naznacio da paket mora da stigne za 40 dana najkasnije.
[ Zlatni_bg @ 05.06.2013. 12:59 ] @
Direktno na karticu se vracaju pare, PP se koisti samo kao procesor, kao i u slucaju placanja.