[ nightwisher @ 25.05.2013. 16:16 ] @
Pozdrav!
Da li je ikako moguće (osim postavljanja telefonskog kabla od kuce do druge lokacije) koristiti dodatni risiver TTV na drugoj adresi?
Da li bi preusmeravanje poziva nekako pomoglo? Nije mi najjasnije kako se vrsi ta telefonska provera da li su oba risivera na istoj adresi. Koliko su mi objasnili preko telefona, na svaka dva meseca vrse proveru ali izgleda da nije putem klasicnog tel. poziva. Da li neko ima više detalja o ovoj temi?
Hvala!
[ jovovuk @ 25.05.2013. 23:24 ] @
Monopolisti su ti lose objasnili provjera je na svaka 2 dana a i prije
Uzmi polarismedija duo paket i imas dva resivera bez kablova
Mada imaju naj jacu ponudu kanala sto jest jest.(mislim na total)
[ nenad76 @ 26.05.2013. 00:12 ] @
Sad ne razumem, ko koga zove za proveru??? Pa jel to stvarno ili se zezate???
[ niceness @ 26.05.2013. 10:32 ] @
Ovo mi je neko pričao kako radi, neka neko ispravi ako nije tačno:
resiver (tj. kartica) dobije komandu za proveru (sa satelita) i zove neki unapred definisan broj putem ugrađenog modema.
Tamo onda provere da li je poziv došao sa odgovarajućeg broja i ako jeste pošalju novu komandu kako je sve ok.

Ako imaš neki net na obe lokacije (ili wireless vezu između njih) onda bi se verovatno moglo rešiti sa jednim FXS ATA i jednim FXO ATA.
Ali kako ovaj sistem nisam video uživo ne mogu tvrditi da bi sigurno radilo.
[ jovovuk @ 26.05.2013. 13:37 ] @
Glavni kompjuter u sedistu total vrsi proveru svake Total tv kuce
znaci on zove total tv kucu recimo ta dva resivera da mu odgovore o totalovom trosku
znaci pozove ga (softverski ) da mu glavni total u recimo tvojoj kuci odgovori, pa onda pozove drugi total da mu odgovori i ako mu se javi znaci oni su
skopcani na tvojoj fiksnoj kucnoj liniji. ako mu se ne jave on prekida sliku zadnjem totalu a glavni ostaje u funkciji
to se radi da se gradjani nebi mogli udruzivati jer se moze uzeti Total tv kuca 1 glavni + 3 dodatna resivera
glavni recimo palaca 8,5 eura predplatu a ostali resiveri placaju 3.7 eura pojedinacno
pa kad nebi bilo telefonske linije gradjani bi se udruzili recimo nas 4 i uzmemo naj jaci paket total i djodje nas po 10 eura
Kazem opet Total je veoma jaka kuca ima naj jacu ponudu kanala
al u Srbiji ima i konkurencija kao sto je dosta mlada kuca Polarismedija.
koja je jako zanimljiva i atraktivna. naravno sa dosta manje kanala al je i dosta jeftinija.
[ niceness @ 26.05.2013. 14:19 ] @
Znači otprilike kao što sam napisao, resiver poziva centralu.
Jel se uspostavlja običan telefonski (voice) poziv pa se samo gleda broj sa koga je došao taj poziv ili
resiver pravi data konekciju (npr. kao dialup modem)?
Ako je prvo u pitanju onda bi moglo bez problema sa ATA da se uradi.
E sad ako je data poziv u pitanju onda je malo zeznutije, ali trebalo bi i to raditi ako je stablina ip konekcija između lokacija.
[ jovovuk @ 26.05.2013. 16:49 ] @
Centrala poziva resivere softverski nije to klasican poziv toje softverski poziv posalje mu komandu i on mu samo odgovori tu sam na liniji
ako nedodje odgovor ima par pokusaja i gasi signal prvo na dodatnim resiverima a potom i glavni gasi
Razlog: raskopcao si ih , neplacen racun pa ugasena fiksna linija ili prekid u kablu.
oni gase ako resiver iz bilo kojeg razloga ne odgovori.
Netreba pokusavat nista kad skontas koliko onda platis fiksni telefon predplata
dodje te isto kao da imas dva ugovora.
moj ti je predlog uvedi jedan total i kablovsku
naravno ako moze kablovsku nek ti rezvedu po kuci po sobama a total nosas sa sobom po potrebi.
[ niceness @ 26.05.2013. 18:11 ] @
Citat:
jovovuk: Centrala poziva resivere softverski nije to klasican poziv toje softverski poziv posalje mu komandu i on mu samo odgovori tu sam na liniji
ako nedodje odgovor ima par pokusaja i gasi signal prvo na dodatnim resiverima a potom i glavni gasi

O time i ja pričam celo vreme, ali se izgleda nešto ne razumemo :)
Inače meni ovo ne treba, interesovalo je početnika teme.
I dalje mislim kako se ovo može rešiti bridge-ovanjem preko voip-a (naravno ako već ima ip konektivnost između lokacija), ali da ne mlatimo praznu slamu...
[ nightwisher @ 27.05.2013. 10:56 ] @
Hvala na odgovorima. Imam net na obe lokacije. Takodje imam i fritzbox-ove koji su podeseni za voip. Druga lokacija je van Srbije, a hteo bih uz minimalne troskove da imam ttv i tamo i ovde.
Pokrenuo sam temu zato sto nigde nisam nasao nesto konkretno o toj proveri. Da, ide telefonom, moraju oba biti povezana na liniju, pominju se ti neki specijalni data/soft pozivi ali nista konkretno tj. detaljnije o njima.
Receno mi je da ne pozivaju risiveri, vec centrala ttv poziva risivere, zato i nema telefonskih troskova za korisnikov telefon. Isto mi je receno da prilikom te provere telefon u kuci nece zvoniti. Ne razumem se toliko u telefoniju pa mi nije jasno kako je to moguce. Nisam pitao da li je linija zauzeta dok provera traje i koliko traje sama provera (minuti ili sekundi). Nisam hteo da ispadnem sumljiv gospodji u call centru pa nisam zapitkivao detaljnije.
Pretpostavljam da postoji mogucnost da ipak risiveri pozivaju centralu, ali na neki besplatni broj pa zato nema troskova. Mislim da nam treba neko ko vec poseduje dodatni risiver kako bi dobili detaljnije informacije.
Dajte neki info ako imate o tim data pozivima.
Dok kuckam ovu poruku setih se da mi je jedan prijatelj spomenuo i adsl u pricu o dodatnom risiveru. Maglovito se secam, a lik je totalni laik za tehniku i to je bilo pre nego sto sam i cuo izraz" Total TV kuca", tako da je mozda pogresno razumeo. Pitacu ga ponovo da vidim sta su mu tada rekli.
[ nightwisher @ 27.05.2013. 11:00 ] @
Citat:
nenad76:
Sad ne razumem, ko koga zove za proveru??? Pa jel to stvarno ili se zezate???

Ne zovu klasicno:
"Alo, ovde total, jel su vam oba risivera u kuci? Stisnite to i to na daljincu kako bi potvrdili vasu izjavu". vec pomocu modema koje njihovi risiveri poseduju u sebi.

edit: A ko koga zove jos nismo 100% utvrdili. Tezimo ka tome
[ jovovuk @ 27.05.2013. 12:26 ] @
Da u potpunosti se slazem sa tobom dobro su ti rekli sve nemozemo ni sve da napisemo
naime sve je pocelo a cuo si Slucaj Rozvel pad onog Nlo
od tada krece ta revolucija u tehnici valjda uz pomoc naprednije civilizacije
jer covecanstvo je bilo jos na velikim glomaznim tranzistorima anlagno i jako sporo
posle tog pada svi su primetili da je odjedanput naglo krenula tehnika da se razvija
verujem da je i total tu umesao prste mislim konkretno koriste neku enkripciju jako tesku za otkljucat
Mislim da bi se ti trebao posvetiti CS-u i tako imas jedan total u kuci a ovaj drugi i treci nek budu drimboxi i
sam deli sa sobom karticu i bices siguran.
pozdrav svima.