[ glorija1 @ 29.05.2013. 11:07 ] @
Da li neko ima iskustva ili saznanja nakon dobijenog madjarskog drzavljanstva u vezi prijave prebivalista u Madjarskoj i prepisa vozacke dozvole ili bilo gde u Eu. Konkretno najvise me zanima mogucnost prepisa srpske vozacke dozvole. Unapred hvala.
[ crnogorac88 @ 30.05.2013. 00:48 ] @
Mogu da ti kazem kako je u Austriji. Mislim da je slicno i u ostalim zemljama EU, mada provjeri.
Predajes zahtjev u opstini ili dje se vec to radi, u Austriji je to BH. Oni te salju da obavis ljekarski pregled koji kosta 35 eura, vracas se sa potvrdom od ljekara i predajes sve to zajedno sa vozackom. Oni to salju u policiju na provjeru koja traje od 20 do mjesec dana. Kad utvrde da ti je vozacka regularna, onda moras da polazes voznju, ti biras auto skolu, teoretski dio ne moras da polazes. To ti kosta od 300-500 eura, kad polozis moras da uplatis jos 150 eura da bi ti izdali njihovu vozacku...eto to ti je ukratko kako je u Austriji, siguran sam da je u Madjarsku jeftinije.
[ sanja89 @ 30.06.2013. 21:04 ] @
da li postoji mogucnost za prepis nase na madjarsku vozacku dozvolu?
ili kako to vec ide... nacula sam da osobe sa madjarskim pasosem mogu uzeti madjarssku vozacku dozvolu bez polaganja vozackog ispita...
[ SunnyBoy @ 03.07.2013. 05:30 ] @
Koliko sam informisan, moras da imas prijavu boravka u Madjarskoj (adresu) minimalno 6 meseci da bi stekla pravo prepisa vozacke dozvole.