[ Simke @ 13.03.2004. 03:02 ] @
Kakva su vasa iskustva sa Visual FoxPro? Ja ga do sada nikad nisam koristio, pa me zanima gde se odprilike nalazi u odnosu na Access i MS SQL Server? U principu koje su mu dobre/lose strane, zasto bas njega koristiti, za kakvu vrsu aplikacija je najbolji i slicno. Koji programski jezik koristi - neku varijanu VB-a ili nesto sasvim drugo?
[ broker @ 13.03.2004. 15:04 ] @
Visual Fox Pro je manje vise namenjen programerimakoij su ranije razvili aplikacije u FoxPro-u pa im je jeftinije da predju na Visual nego da sve rade iz pocetka na nekoj novoj platformi.

Inace koristi zastareo Fox Pro engine za bazu koji je ipak proveren u praksi i prilicno je mocan i upotrebljiv. Po meni, mnogo je bolje resenje od Accesa za ozbiljne aplikacije.
Interno, prilican je krpez. Pokusali su da naprave neki hibrid FoxProa i objektno orjentisanog Vizuelnog alata a la Visual Studio i uglavnom vise zakomplikovali nego olaksali rad. Objektni mehanizam u VF je u velikoj meri nedorecen i u nekom zacetku. Doduse, u mdjuvrmenuj su izasle nove verzije pa su tu mozda nesto i doterali.

Za ozbiljne apliakcije preporucujem Delphi za razvoj klijentskih apliakciaju kombinaciji sa bilo koijm SQL serverom (zavisno od potreba).