[ marko25 @ 13.03.2004. 06:28 ] @
Imam Intrakomov net mod i postoji jedan problem.Sto se tice analognih telefona sve radi ok .Cak i kad na jednom portu prikljucim isdn telefon i on radi.Problem nastaje kad na oba digitalna porta prikljucim isdn telefone.Jedan uvek neradi.NA displeju tog koji neradi stalno se pojavljuje da je rac o nekom problemu u instalaciji ili tako nesto.Jel zna neko o cemu se radi.Moram da kazem da sam u isdn telefonu,mislim u njegovom meniju upisao broj msn-a.Da li je potrebno neko dadatno podesavanje isdn telefona i net moda
Unapred zahvalan Marko
[ DjordjeRd @ 13.03.2004. 14:36 ] @
Ako sam te dobro shvato, oba digitalna uređaja rade ako onaj drugi nije prikačen na digitalni NETMOD port...

Proveri kablove koji ulaze u digitalne portove. Naime, kablovi moraju da su identično napravljeni sa obe, tj. sa sve četiri strane, pošto se radi o dva kabla. Znači, trebaju ti dva četvorožilna kabla sa RJ-11 ili RJ-45 konektorima koji imaju identičan 'pinout'. Izvrtanje konektora na jednom od krajeva se manifestije na način koji si opisao...
[ marko25 @ 19.03.2004. 08:06 ] @
Hvala na odgovoru ,ali probao sam to odmah to mi je prvo palo na pamet i opet neradi da li postoji neko podesavanje na isdn telefonu osim msn-a to sam uradio ili na samoj kutiji
unapred hvala