[ tomislav91 @ 31.05.2013. 21:20 ] @
E ovako ljudi, imam mali problem sa vb 6 zadatkom.
Uglavnom, imam bazu podataka sa kojom treba da prikazem promet za danasnji dan.
E sad, pitanje je kako ja to da povezem(relationship) sa tabelom NARUDZBA. I zbunjuje me to "DANASNJI DAN". Da li tu treba neki sistemski datum da se doda, ili kako.
Evo poslacu bazu.
http://fotkica.com/uploads2N/114380_907091475_baza.mdb
Bitan mi je taj RELATIONSHIP izmedju tabela.
Posto u narudzbu ulaze ID kupca i proizvoda, table moraju biti povezane (da se podaci ne ponavljaju)

[Ovu poruku je menjao tomislav91 dana 01.06.2013. u 08:59 GMT+1]
[ Getsbi @ 01.06.2013. 04:52 ] @
Za taj link moraš da obezebdiš ljudima dozvolu za pristup. Radije postavi fajl uz poruku. Pogledaj kako se to radu u delu FAQ, skroz na vrhu stranice.
[ nenadmarkoni @ 01.06.2013. 14:16 ] @
Malo nejasno pitanje, ali pretpostavljam da ovo trebas.
[ tomislav91 @ 01.06.2013. 18:16 ] @
hvala, hvala, to jeste verovatno to, ali ja ne znam kako sad to da povezem sa VB formom. Nije problem povezivanje sa bazom, nego kako da se to ispise, jer kada postavim 2 text boxa i adodc kontrolu, i povezem je sa ID-evima i adresom u narudzbi, ne ispisuje mi nista, kao da je prazno, cak i kada unesem novog, recimo kupca, opet su FIELD-ovi u narudzbi prazni. Pa ne razumem zasto su prazni ako su tabele povezane.
[ nenadmarkoni @ 01.06.2013. 18:52 ] @
Zato sto kupac nije povezan sa narudžbom, već sa računom,koji može imati više narudžbina

[ tomislav91 @ 01.06.2013. 19:01 ] @
Ajde probaj samo to da mi odradis na ovoj mojoj bazi
[ nenadmarkoni @ 01.06.2013. 19:08 ] @
Vaš model nije ispravno postavljen. Po Vašim odgovorima rekao bih da imate razvijenu aplikacuju u VB a ja ne znam kako on funkcioniše. Ovako kako ste Vi postavili ne može funkcionisati. Pretpostavljam da ste početnik kao i ja,pa sam za ID postavio LongInteger da bi mogli primjeniti čak i AutoNumber ,samo mi nije jasno zašto niste krenuli sa učenjem od Access-a?
[ tomislav91 @ 01.06.2013. 19:10 ] @
Evo ovo je prava moja baza, cini mi se da sam pogresno poslao, ali ne mogu te veze da zakljucim, sta treba da se povezem, po onom Vasem odgovoru, tj onoj vasoj bazi je sve oke, ali malo se razlikuje od moje. Evo postavljam cini mi se pravu bazu, poslao sam pogresnu.
[ nenadmarkoni @ 01.06.2013. 19:23 ] @
Morate krenuti od osnova relacionih baza. Vaš model ne ipunjava pravila relacionih baza. Morate krenuti od samog početka i naučiti osnove( Primarni ključ, preneseni ključ...,odnos veza itd) imate negdje na forumu knjigu prof.Alempija Veljkovića -Projektovanje informacionog sistema pa možete krenuti od nje.Na www.bookos.org potražite knjige Allison Balter(Access) pa ako razumijete engleski možete krenuti i od nje. Ovako ne ide
[ tomislav91 @ 01.06.2013. 19:32 ] @
Ok hvala.
[ DrS @ 02.06.2013. 01:15 ] @
Citat:
nenadmarkoni: Morate krenuti od osnova relacionih baza. Vaš model ne ipunjava pravila relacionih baza. Morate krenuti od samog početka i naučiti osnove( Primarni ključ, preneseni ključ...,odnos veza itd) imate negdje na forumu knjigu prof.Alempija Veljkovića -Projektovanje informacionog sistema pa možete krenuti od nje.Na www.bookos.org potražite knjige Allison Balter(Access) pa ako razumijete engleski možete krenuti i od nje. Ovako ne ide


Najbolja online škola Access-a, odnosno baza podataka, koju sam našao na netu nalazi se na adresi Praktikuma. Sve je lepo i detaljno opisano. Naravno, na sprskom jeziku.
[ nenadmarkoni @ 02.06.2013. 17:21 ] @
Slažem se, htio sam to da dodam pa sam zaboravio.
Mislim da je to @Banem-ovo djelo.