[ vujkev @ 04.06.2013. 17:16 ] @
Ovih dana me je poteralo crkavanje uređaja, a najnovije je da je crkao x-540 sistem (http://www.logitech.com/en-us/support/234)

Napajanje ima (svetle lampice na daljinskom i kad ga upalim čujem da je napajenje "stiglo" do zvučnika), ali nikakav zvuk se ne čuje na zvučnicima. Mogu li možda nešto ja da pogledam i popravim ili da ga nosim na servis? Ako znate neki servis koji ovo može da popravi pošaljite mi poruku.

Hvala unapred.
[ KrkaCiC @ 04.06.2013. 18:51 ] @
Mislim da je bolje da ih odneses u neki servis,i prvo pitaj koliko bi kostala popravka
Oni realno vrede oko 35-40e i odredi koliko ti se max isplati placati popravku

Znam da sam ovim odgovorom otkrio vrucu vodu,ali ja bih to uradio
[ gilopile @ 04.06.2013. 18:59 ] @
Treba prvo da proveris pojacalo tj. da li dobija potrebni napon i da li je IC spaljen. Ako je sve ok, kvar traziti u pretpojacalu i preklopnicima/releju ili sta je vec iskorisceno...Popravka ne bi trebala biti skupa, ukoliko je trafo ispravan, jer sve ostale komponente ne vrede nesto previse. Nisam nasao shemu, ali pretpostavljam da ima neki IC (obicno 3 kom za pojacalo 3x2 kanala) od 1E:) Da sam blize, sredio bih ti ga za neku sicu...Za servis u BGu ne znam koji bih ti preporucio, ali bi ga sa lakocom poravili u bilo kojem RTV servisu, samo je pitanje koliko ce da kosta....