[ vedarn @ 06.06.2013. 22:03 ] @
Ovako kartica je povezana preko skart adaptera sa stb, a tv kartica sa s video kablom, operativni sistem je win 7, iptv radi na tv kartici tj ima i sliku i zvuk, medjutim slika "igra", da li neko zna kako da resim ovaj problem, znam da ima slicnih tema ali nigde nisam pronasao konkretno ovaj problem
Hvala unapred
[ calexx @ 07.06.2013. 07:52 ] @
Jesi li podesio na Pal BG?
[ vedarn @ 07.06.2013. 10:07 ] @
A gde da podesim jer ja sliku dobijam preko s videa i tu nemam nikakav podesavanja, tj ne trazim signal kao da mi je povezan sa 75 omskim, nego samo prebacim na s video na tv kartici, i isti je slucaj i sa Composite video cablom kad ga povezem, ali znam da je mnogo bolji kvalitet slike sa s video kablom. Ali slika igra
[ calexx @ 07.06.2013. 11:23 ] @
Proveri program kojim gledaš televiziju, to što ne gledaš RF ne znači da TV sistemi ne postoje. Jedino mi nije sigurno to da povezuješ (verovatno) kompozitni sa STB na S-video na kartici, možda i to smeta. Ako ti je na STB samo kompozitni izlaz, onda nema koristi da povežeš na S-video ulaz kartice.
Da kompozitni signal nema veze sa standardom, ne bi nekada bilo problema da se NTSC snimak prebaci na PAL pa su to radili samo pojedinci uz veliku cenu.
Ja na windows 7x64 koristim DScaler jer nema drajvera za teve karticu dok na linuxu to radi TVTime i oba naravno nude izbor TV sistema. Ako je na NTSC, onda slika baš "igra" dok je na SECAM standardu boja zabrljana.
[ vedarn @ 07.06.2013. 21:48 ] @
Ne ne nisi me razumeo stb je povezan sa skartom do skart adaptera a sa skart adaptera imam i s video i kompizit tako da sam pokusavao sa obe vrse povezivanja i isti je rezultat
[ calexx @ 07.06.2013. 23:48 ] @
Da malo zaboravimo na s-video, poveži to na kompozitni ulaz teve kartice pa pogledaj u programu kojim gledaš teve program da li ima podešavanja teve sistema. Kao što sam napisao, svejedno što ideš preko video in a ne preko rf in, moraš da podesiš na PAL BG. Koji program koristiš za gledanje televizije?
[ vedarn @ 07.06.2013. 23:58 ] @
Leadtek-ov winfasrt pvr2, program koji dolazi uz tv kartu
[ calexx @ 08.06.2013. 01:44 ] @
Nemam karticu mada može da se proveri ... pa jesi li pogledao da li je podešeno na PAL?
[ vedarn @ 08.06.2013. 23:02 ] @
Izvini sto tek sad odgovaram, nije to meni nego bratu pa nisam mogao odma da isprobam nasao sam da prebacim na pal , ali nema pal bg nego samo pal, tj ima jos par ali na pal je najbolja slika. Ali imam jedno pitanje, ne moze da razvuce sliku preko celog ekrana nego bude kao kvadrat a sa strane crno, a znam da tv karta moze da razvuce preko celog ekrana jel kad se prikaci na obcan antenski razvlaci preko celog, pa sad da li je to do iptv ili ima i tu neko podesavanje, i izvini sto sam malo dosadan
[ calexx @ 08.06.2013. 23:22 ] @
Valjda je tačan naziv PAL BG ali je u nekim situacijama dovoljno i samo PAL pa sam zato negde pisao jedno, negde drugo. Što se slike tiče, zavisi od raznih detalja. Da li je monitor 4:3 ili 16:9, da li je sam program koji bi gledao normalan ili je HD, da li hoće u slučaju da se ekran i slika na programu ne poklapaju to bude zumirano ili razvučeno tj deformisano ... sve to može da se podesi u programu. Ja sam postavio da program radi na 16:9 a da slike koje su 4:3 imaju crno sa strane i to mi je najbolja kombinacija.