[ _ikac @ 07.06.2013. 18:00 ] @
Do skoro sam programirao javi na Windowsu i NB mi je sam pravio <fileName>.jar posle izrade.
Pokusao sam na lunuxu jer mi on vise odgovara za neke druge stvari ali nije mi jasno zasto nemam posle kompajliranja .jar nego dobijem samo bytecode klasu pomocu koje naravno startujem program. Npr ja sada napravim neki softwere npr desktop app i neki korisnik koji mora da koristi mora da je pokrece iz terminala preko java masine.

Svoj source kompajliram u terminalu :
$ javac mySource.java

Pokrecem ga:
$ java mySource

Kako da odradim build i rebuild iz terminala?
Mislim ja kada radim na nekom novom delu koji tek ucim oko jave kao sto sada trenutno radim JAXP, JAXB volim da ga pisem u standardnom editoru kao sto su geny, n++ koji te forsiraju da 99% napises sam. Dok kada usavrsim radim u eclipse i ona mi pruza sve na klik, i kompaliranje, build, debur, rebuild, clear itd... Da neduzim nego da se vratim na pitanje.

Dali moze neko da mi pojasni kako ovo na linuksu da izvedem?
Hvala unapred!!! Pozdrav.
[ Radovan__III @ 07.06.2013. 22:40 ] @
Citat:
ali nije mi jasno zasto nemam posle kompajliranja .jar


Trebalo bi da ga imas, sve isto kao na win-u, stim sto samo dvaput kliknes na jar i uradis execute ( ako imas wm na sistemu )
[ _ikac @ 08.06.2013. 05:22 ] @
Kazem ti nema samo imam imeFajla.class posle celokupnog kompajliranja. IDK whay? Zato sam i postavio ovo jer nemogu da execute source bez .jar imam samo .class byecode
[ Goran Rakić @ 08.06.2013. 05:39 ] @
http://docs.oracle.com/javase/tutorial/deployment/jar/build.html