[ srdrazic @ 09.06.2013. 18:20 ] @
Ima li neko iskustva sa formiranje baze podataka na Android platformi?
Porebno mi je da formiram dve tri tabele da su povezane i formom za unos podataka.
Na googleplay sam pronašao nekakav software "abcDB" koji u free varijanti dopušta jako malo, dok u verziji koja se plaća navodno sve je moguće napraviti čak i uvesti bazu podataka iz accessa i sql-a.
Ono što me je interesovalo a nisam mogao da shvatim da li se tabele mogu povezati index ključevima ili relationships?
Nisam je kupio da bih probao sve ovo jer bi možda uzalud bacio novac.

Ima li neko kakav predlog ili rešenje?
[ captPicard @ 10.06.2013. 07:40 ] @
Kolega koji radi na Androidu koristi SQLite, besplatna je, koliko sam shvatio nema relacija među tabelama (ali provjeri ovu tvrdnju). Ima za Mozillu addon preglednik baze.

Ovdje imaš malo više sqlite
[ srdrazic @ 10.06.2013. 09:46 ] @
Što se tiče sql-a , ne trebaju mi nikakvi upiti jer imam desktop aplikaciju u MS Access-u u koju bi povlačio podatke unete na androidu.
Znači samo mi treba nekakava forma dopadljiva i lagana za unos podataka sa recimo tri tabele:
U jednoj su ,primera radi, polja- Opština; Grad ; Mesna zajednica.
u drugoj : objekti, naziv, ulica i broj...
u trećoj: vlasnici, telefon, email...

Kako ne bi u drugoj tabeli za svaki zapis ponovo upisivao opština, grad, MZ nego kao u drugim programima za baze, da mi indeksira drugu tabelu ili da ih poveže.
[ dusans @ 10.06.2013. 10:13 ] @
Sve to što ti treba podržava Sqlite i ponaša se kao prava baza podataka i služi za čuvanje podataka.
Jedino što ti dolaziš iz Access sveta pa ti se tamo stuktura podataka
na neki način "automatski" pravi i kontroliše i sam GUI.

Na Androidu (a i u gotovo svim drugim platformama, .Net, Java, ...) baza je nezavisna od GUI-a,
tj. programski povezuješ GUI i bazu.

Trebaš da uradiš dizajn formi (xml layout) koristeći standardne widget-e za input polja i ostalo.
Te forme bi u principu bile Activity-s u tvom app-u.
U kodu activity-ja preko upita pozivaš Sqlite i zatim programski puniš vrednosti input widgeta.
Takođe programski uzimaš vrednosti iz input widgeta i preko upita update-uješ bazu.

[ srdrazic @ 10.06.2013. 11:37 ] @
Uh, vidim ja da je to vama lako a meni špansko selo.
Shvatio sam da baze mogu biti nezavisne od forme (gui) to je ok, ali baš nisam siguran da bih to sam mogao napraviti pa sam se uzdao u gotova rešenja kao što je ovaj abcDB http://www.pocketsoft.ca/default.aspx software,
Uputstvo za upotrebu:http://www.pocketsoft.ca/misc/abcFINAL2009.pdf

Ja sam to mislio da je jednostavnije:
1. prva forma: Opština, grad, MZ i dugme za otvaranje druge forme,
2. druga forma: objekti, naziv, ulica i broj... i dugme za treću formu
3. treća forma: vlasnici, telefon, email...

Ovo je u accessu dosta jednostavno.
Ima li gde video tutorial?
[ captPicard @ 10.06.2013. 19:44 ] @
A jedino mi pada youtube na pamet activity pa malo traži.

Ali moja preporuka je da kreneš čitati tutoriale od nule, ili da uzmeš neki jednostavniji gotovi primjer.
[ srdrazic @ 10.06.2013. 20:33 ] @
Ranije sam pokušavao sa JAVA-om ali mi ne ide, više sam orijentisan ka VBA.
Sve to meni ipak izgleda nekako komplikovano, onoliko linija code-a za samo jedno next dugme ...hm
Ako je toliko komplikovano napraviti tri forme i tri obične povezane tabele onda ću radije odustati.

Ako neko ima neki primer neka nesebično okači ;-)

Hvala na pomoći..
[ srdrazic @ 18.06.2013. 20:47 ] @
Može li neko da mi uradi primer na ovoj SQLite bazi da vidim kako to funkcioniše, dalje bih pokušao sam.