[ Vlada350 @ 12.06.2013. 10:55 ] @
Postovani,

Posedujem karticu navedenu u naslovu teme.Sve je bilo u redu donedavno.
Naime snimci (od starta koriscenja uvek sam snimao u tom formatu) su bili u formatu MPEG2 rezolucija 720x576 i bili su u formatu 4x3 (toga inace nema da se podesava to da li ce biti u 16x9 ili 4x3 formatu samo se bira rezolucija, bitrate itd).
Kad sam ih obradjivao u video editoru obicno sam ih editovao u XviD/avi formatu u rezoluciji 640x480.
Medjutim odnedavno je iz meni nepoznatog razloga (radio sam doduse reinstalaciju sistema pa ponovnu instalaciju drajvera za karticu ali sam sve parametre za snimanje podesio kao i ranije) kada sada nesto snimam, snimci su takodje u rezoluciji 720x576 isto MPEG2 ali su sada video materijali u formatu 1x1 pa "izgledaju neprirodno".
Da li je neko imao slicno iskustvo sa snimcima sa TV kartica?


Evo jednog primera "sirovog" neobradjenog snimka gore (720x576 / 4x3) i jednog skorasnjeg ispod prve slike (720x576 / 1x1)
Kada se posmatraju ovi skrinovi snimci ne izgledaju tako lose ali kada se ovaj donji snimak recimo pusti na TV-u ili kada se okace na JuTjub npr ovaj donji izgleda da se tako izrazim "izduzeno" u vertikali.






Unapred Vam zahvaljujem na svakoj pomoci.