[ Seslak @ 13.03.2004. 15:45 ] @
Interesantno je da do pre mesec dana nisam probao da editujem reg u novoinstaliranom XP-u iako sam ga instalirao jos u septembru (ili bi malo kasnije). U svakom slucaju, kad pokrenem regedit.exe iz Run prozorcica, dobijem poruku "Registry editing has been disabled by your administrator". To mi tako i nije bilo vazno tada ali sada moram da otvorim reg i nesto prepravim. U svakom slucaju, i dalje je ista poruka pa me interesuje gde se ukljucuje da ne bih morao previse da cunjam po systemu. Moze li biti da je mozda i virus, posto otkad sam mamu naucio da koristi outlook (sto joj ne pokazah Eudoru?!) i da surfa po netu, Norton ne moze da updata bazu virusa i sav nesto se cudno ponasa? Ja mislim da sam ja to ipak nekada pre slucajno iskljucio nuskajuci po opcijama i da se ne secam gde je pa ako neko zna... mada, u poslednjih mesec dana mi se pojavljuje ta poruka i kad probam da instaliram neki program koji treba da edituje registry; instalacija se zavrsi ali dobijem i tu poruku. Dakle, pre svega mi treba gde se to iskljucuje/ukljucuje a posle mi treba i vase misljenje da li je ovo neko deep shit ili ne...

ps. svakako je da ja imam admin ovlastenja na kompu pa tako da nije do toga...

Hvala unapred!
[ alex @ 13.03.2004. 16:07 ] @
Po simptomima zvuci da je rec o trojancu Backdoor.CIADOOR na koga sam "naleteo" na jednom kompjuteru u firmi nakon zalbi da se Norton gasi sam od sebe, da se desavaju "cudne" stvari i slicno.

Idi na gornji url i prati upustva za uklanjanje tog trojanca. Moze da se desi i da nije taj trojanac, vec neki drugi sa slicnim simptomima. Preporucio bih ti instaliranje jos nekog AV programa (ja sam uspesno resio stvar sa TrendMicro Internet Security)..

Poz,
alex.
[ Milos Dedijer @ 26.04.2004. 18:48 ] @
Mislim da je ovo:

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableRegistryTools"=dword:00000001


Ako mozes da startujes .reg fileove samo kucaj:

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableRegistryTools"=dword:00000000

Nadam se da sam pomogao !!!
[ mega023 @ 28.04.2004. 03:26 ] @
Imao isti problem
resenje radi 101%

sledece linije koda copy/pastujes u fajl pod imenom npr. regenable.vbs
i pokrenes (dupli klik iz explorera ili total commandera :), kliknes na Yes
i stvar je resena!

Kod sledi:

'Enable Registry Editing
'© Veegertx - 06/27/2003
'This code may be freely distributed/modified
On Error Resume Next
'Prevents errors from values that don't exist
Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
'Delete DisableRegistryTools registry values

WshShell.RegDelete "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\DisableRegistryTools"
'display message
Message = "You should have access to Regedit now"

X = MsgBox(Message, vbOKOnly, "Done")
Set WshShell = Nothing
Set fso = Nothing












Ded4 - ne moze to da uradi jer ne moze da pristupi registry-ju nikako!
[ toni2000 @ 29.04.2004. 18:30 ] @
Ja sam imao isti problem i rjesio sam ga preko MS-DOS-a
koristeci komandu REG.
Probaj, mozba upali.
[ filipc @ 29.04.2004. 18:59 ] @
moze li mi neko reci kako da zakljucam registre znaci da niko ne moze da udje tu to mi treba jer pravim jednog crva koji pravi strartup registre i kad ih zakljucam niko ih nece moci izbrisati ?
[ toni2000 @ 01.05.2004. 09:28 ] @
Idi u regedit na: HKEY_CURRENT_USER\Suftware\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Polices\System i napravi novi DWORD sa imenom "DisableRegistryTools" bez navodnika i dodaj mu vrijednost 1.
[ Milos Dedijer @ 03.05.2004. 12:29 ] @
Da li neko ko je procitao sve ono moze da pita kako onesposobiti RegEdit ???

Neko ovde nije u redu(verovatno ja) !!

Aj toliko od mene !!!
[ filipc @ 03.05.2004. 12:52 ] @
E covece sto si se zbunio ?
Pa ja pitam da zakljucam regedit iz razloga zato sto pravim worma / crva !