[ radja.22 @ 14.06.2013. 21:47 ] @
Zdravo

Molim Vas ko zna je li bitna debljina priključaka optičkog kabla za spajanje SAT risivera Dreambox i AV risivera?

Htio sam da kupim optičko kablo da bih kad gledam filmove na satelitskoj televiziji, imao 5.1 zvuk. Je li bitna ta debljina priključaka ili nije, a ako jeste, zašto je bitna?

Ako je bitna ta debljina, može li se desiti da ako kupim neko optičko kablo da neću moći povezati SAT risiver i AV risiver?

Na nekom sajtu sam vidio 3 različite debljine priključaka optičkog kabla: 2,2 mm, 4 mm i 5 mm.

I ima li još nešta bitno prilikom kupovine za ovu svrhu koju sam pomenuo? Je li smeta ako kupim kablo od 2 metra dužine pa da ga ,,namotam u krug,, u slučaju da kasnije ne bude kratko? Smije li se uopšte kablo savijati i do koje mjere-otprilike kolika smije biti krivina?

Hvala unaprijed.
[ bakara @ 14.06.2013. 23:35 ] @
Nema veze debljina optickog kabla i neces imati problema da ga namotas u krug.
Kupi slobodno nemas sa cim da pogresis.
[ bakara @ 16.06.2013. 11:11 ] @
Izvini ali mi se čini da nisi dobro pročitao pitanje.

Ja sam pitao ,,debljina priključka,, a ne samog kabla, a ti si mi odgovorio debljina kabla.

Na nekoj web stranici koja prodaje te kablove imaju 3 različite ,,debljine priključka,, pa me sad zanima je li bitna ta debljina?
[ radja.22 @ 16.06.2013. 11:39 ] @
Evo o čemu govorim:

http://www.proelectronic.rs/OP...-5m-OPK4-1-5-OPK4-1-5-2260.htm - 4 mm

http://www.proelectronic.rs/OP...-5m-OPK6-1-5-OPK6-1-5-5529.htm - 6 mm


Sad šta je tu 4 mm je li u stvari debljina priključka ili dužina priključka?
[ JankoNIS @ 16.06.2013. 15:34 ] @
Nisam siguran, mislim da je 4 ili 6 mm duzina stranice one kockice koja je pri vrhu konektora. Jel moze neko da potvrdi ili sam lupio i ostao ziv?
[ bakara @ 16.06.2013. 21:53 ] @
Citat:
Gost: Izvini ali mi se čini da nisi dobro pročitao pitanje.

Ja sam pitao ,,debljina priključka,, a ne samog kabla, a ti si mi odgovorio debljina kabla.

Na nekoj web stranici koja prodaje te kablove imaju 3 različite ,,debljine priključka,, pa me sad zanima je li bitna ta debljina?

To si zakljucio sa "neta" ili si bio u radnji...?

Totalno si me zbunio sa ovim, nije mi poznato da tu ima razlicitih prikljucaka, to je standardni interkonekcijski prikljucak.
[ radja.22 @ 07.07.2013. 09:53 ] @
Već sam kupio neko kablo sa tom nekom famoznom 4 mm. Odmah sam ga priključio, jer nisam mogao isčekati da čujem film sa 5.1 zvukom posle dugo godina, kada sam zadnji put gledao preko kompa.

A muka mi da mjerim priključak da vidim šta mu je 4mm.

U svakom slučaju hvala svima na pomoći.