[ Hum@X @ 13.03.2004. 16:37 ] @
Prosto sumljam no ipak cu pitati , imali neko ko se razumje u taj program i da more objasniti kako konfigurirati virtual machine . Koristim WinXP i zelio bi instalirati Linux suse 9.0 , medutim da imam mogucnosti drag&drop i da mogu skakati sa jednog u drugio OS ?!
Zelio bi da mi neko protumaci najvaznije stvari za pocetnika ?
Jeli je moguce napraviti VM veci od 512MB za Linux posto je meni bilo dozvoljeno samo 512 .

pozdrav Celeketic
[ filo @ 13.03.2004. 20:07 ] @
a ako instaliras ona vmware virtual machine tools ili kako se vec zove?
za tih 512mb...mislim da je to ograniceno kolicinom RAMa na masini
[ Iksen @ 15.03.2004. 03:05 ] @
Citat:
Koristim WinXP i zelio bi instalirati Linux suse 9.0 , medutim da imam mogucnosti drag&drop i da mogu skakati sa jednog u drugio OS ?!


za to sluzi "vmware tools" koji se instalira u guest OS-u (File > Install VMware Tools), ali nemam pojma da li to radi na linuxu ...

Citat:
Jeli je moguce napraviti VM veci od 512MB za Linux posto je meni bilo dozvoljeno samo 512 .


ne znam bash shta ti znachi "VM veci od 512MB" al shto se tiche velichine, ona se moze podeshavati za ram i image diska koji virt. mashina koristi, i (krajnje logichno) one moraju biti u granicama ram-a odnosno hard diska koji imash na kompjuteru.

ne secam se bash, ali mislim da sam jednom u vmware-u naleteo na neko ogranichenje za hard diskove koje ima veze sa podeshavanjima u biosu (valda LBA opcija), ali mislim da to ne bi trebalo da bude problem ako podeshavanja za disk u biosu stavish na auto ...