[ MilosOskar @ 16.06.2013. 17:09 ] @
Pre svega nadam se da se ne obraćam na pogrešnom mestu za pomoć, ipak ako je tako odosno ako je tema na pogrešnom mestu, izvinjavam se i molim admin-a da je premesti na odgovarajuće.

Da počnem...
Komp mi je zaražen nekim virusom, koji nije uticao na rad niti mi je nešto smetao, bar ja to nisam primećivao a onda je od skoro počeo sam da šalje poruke preko skajpa (koji mi je skoro pa non stop online) svim mojim kontaktima.
Osim toga, svi folderi sa slikama koje imam na C: particiji su postali kao schortcut-ovi, znači imaju onu malu strelicu u donjem levom uglu a kada kliknem da uđem samo učitava par sekundi (onaj kružić se pojavi - imam Win7) i ništa se ne dešava, kao da me iskulira... Inače neki folderi nisu bili takvi dok ja nisam ušao u njih posle toga su i oni postali takvi...
Na žalost, priključio sam fotoaparat da bih prebacio neke slike (kad nisam normalan pa mi na pamet nije palo da bih mogao i njega da zarazim) međutim ušao sam i gledao slike i izašao, sledeći put kada sam hteo da pristupim folderu (na fotoaparatu) gde su slike nisam mogao, znači na njegovoj kartici... A na aparatu mogu da gledam slike...
Isto mi se desilo i sa telefonom...

Molim Vas, sve te slike su mi jako bitne i pojma nemam kako da ih vratim nazad, ako možete nekako da mi pomognete...

Srdačan pozdrav!
[ valerijan @ 16.06.2013. 18:08 ] @
Pokušaj da ih na C pronađeš, nakon što:

Windows 7 Start button / Control Panel / Appearance and Personalization / Folder Options / View

selektuješ Show hidden files and folders i deselektuješ Hide extensions for known file types i Hide operating system files / Ok

Eventualno prekopiraj samo fotografije iz tih foldera u Nove foldere (koje otvoriš i imenuješ), jer će kopiranje celih Hidden foldera, te foldere i fotografije ponovo učiniti nevidljivim (kad vratiš sve štiklirano/deštiklirano kao što je bilo (klik na Restore defaults)

Povodom fotoaparata, ako imaš čitač bilo bi dobro da sve ovo uradiš i sa samom karticom.

Ovako ćeš proveriti da li su fotografije još tu, a zatim će ti neko sa Zaštite (gde je najverovatnije mesto temi) napisati kako da se oslobodiš problema...

Nekada je rešenje (ali samo za trenutno-hitno izvlačenje fotografija) da se fajlovi iz nevidljivih foldera kopiraju direktno fleš memoriju (bez foldera) jer je virusu neophodan Folder (da bi se problem manifestovao)...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 16.06.2013. u 22:46 GMT+1]
[ kristi1 @ 16.06.2013. 19:09 ] @
Preuzmi program DDS na desktop http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/dds.scr
Dvoklikom pokreni DDS
Sacekaj malo, izbacice ti dva loga
Kopiraj mi log DDS.txt


Ne prikljucuj aparat i telefon dok ne ocistimo komp.
[ citizenx @ 16.06.2013. 22:13 ] @
system restore?