[ dejan2311 @ 24.06.2013. 22:03 ] @
Stampac hp 4500 sam kupio pre godinu dana i sa njima dobi i ketridze. Kolor sam jednom dopunio i danas mi na ekranu izbacuje da je prazan. Pre same dopune sam stampao bez ikakvih problema i samo je nakon prekida stampe izbacio da vise ne prepoznaje ketridz. Izvadio sam i proverio ali on sasvim lepo ostavlja otisak. Dobunim ketridz i opet isto. Opet izvadim, obrisem one spojeve na ketridzu i u stampacu, vratim ali isti problem. Na jednom forumu sam video da proizvodjaci upisuju datum trajanja na samom ketridzu. Meni stoji bas danasnji dan, godina... Da li mozda zna neko kako se oni resetuju, da li mogu da resetujem stampac ili sta vec. Na crnom ketridzu stoji neki kasniji datum od nekoliko dana tako da mozda i on dozivi slicnu sudbinu.
Negde sam na nekom forumu video da se vadi baterija iz stampaca, ceka oko 10 minuta, da je to jedini nacin da se resetuje.

Da nevolja bude veca prilikom dopune ketridza u komori za plavu boju, iako nije prelila van prenela malo na zuti sundjer(izgleda da unutra komore nisu pregradjene). U vezi sa ovim da li postoji mogucnost da se posto vise ketridz ne ispusta zutu boju moze isprati sundjer ili sta vec.

Osim sto mi najverovatnije sledi kupovina novog ketridza da li mozda ima neko drugo resenje.
Hvala.
[ crowder @ 26.06.2013. 18:38 ] @
Nema drugog rešenja osim kupovine novog kertridža.
[ dejan2311 @ 26.06.2013. 18:45 ] @
Resio delimicno problem, evo linka ako nekom nekada zatreba http://inkjet411.com/?page_id=359
Ketridz u kome se malo prelila plava boja i pomesala sa zutom sada radi normalno, odstampao dva lista zelene(posto sam mu zadao da stampa zutu boju) ali sad se vraca na normalu i pocinje da stampa zutu. Ketridz radi uz odredjeno resetovanje stampaca sto je dato u gornjem linku. Pozdrav.