[ popmilan76 @ 01.07.2013. 18:02 ] @
Koji je kod pisan u html za povezivanje web strane sa access bazom podataka.....Hvala unapred
[ nemnesic @ 01.07.2013. 18:09 ] @
Da bi povezao "HTML stranu" sa bazom potreban ti je neki server side script, npr PHP.
I onda mozes lako da vrsis upite i ispisujes podatke.
A sam HTML ti nije za komuniciranje sa bazom vec je HTML opisni jezik, koji se koristi za opisivanje :) web stranica (wikipedia).
[ popmilan76 @ 01.07.2013. 18:17 ] @
Jel php free,i ima li neki program za pravljenje web pomocu php,nesto kao objektno programiranje...
[ nemnesic @ 01.07.2013. 18:23 ] @
Da php je free. I mozes da krenes odavde sa ucenjem: http://www.w3schools.com/php/
[ pajaja @ 01.07.2013. 19:59 ] @
Citat:
i ima li neki program za pravljenje web pomocu php,nesto kao objektno programiranje...

Mozes li da pojasnis ovu recenicu posto nisam razumeo na sta mislis?
[ popmilan76 @ 01.07.2013. 21:25 ] @
Kada programiras u pascalu sluzis se Delphijem,kada programiras u Basicu,sluzis se VB6 ili VS,a kada hocu da pisem PHp,sta koristim,jel obican Notepad ili sta vec....Na to sam mislio,ne znam da li sam jasan....Pozdrav
[ peromalosutra @ 01.07.2013. 22:23 ] @
Mješaš pojmove programskog jezika i razvojnog okruženja (IDE).

PHP je objektni programski jezik u smislu da podržava OOP, tj. možeš da pišeš programe koji koriste klase, nasleđivanje itd. PHP kod možeš da pišeš u običnom tekst editoru (notepadu), ili nekom naprednijem razvojnom okruženju kao što su Netbeans ili Eclipse. Za početak ti je sasvim dovoljan Notepad++ koji možeš besplatno skinuti. Takođe, sam PHP, kao i Apache server na kome se on najčešće vrti su besplatni.

[ brux002 @ 02.07.2013. 09:31 ] @
Samo da dodam 2 razvojna okruzenja koja su po meni najbolja za PHP

- PHPStorm - Java glomazno resenje koje u sebi ima pregrst dodatnih funkcija za kreiranje velikih PHP aplikacija
- Sublime Text 2 - Mali slatki ali veoma mocan. Lici malo na Notepad ++ ali sa boljim communitijem i vise pluginova.