[ torb-d-man @ 01.07.2013. 23:41 ] @
Dobar dan.
Ako ima neko ovde ko bi mogao da mi objasni par stvari pošto nikad nisam na ovaj način vršio transfer novaca bio bih vrlo zahvalan.
Npr ako ja dobijem iz inostranstva neke novce na moj MB nalog i želim da ih prebacim na moju visa karticu:
Koliki je max iznos takve transakcije i u kom trenutku treba da objasnim poreklo novca pošto ga praktično uvozim u zemlju (dobijam iz inostranstva)? Ili kako oni u banci znaju poreklo tog novca?
Npr. lupam, mogu li odjednom da prebacim 2000€ i posle da podignem u banci preko moje visa kartice? Interesuje me procedura koju bih morao da prođem bukvalno do detalja ... ako neko npr. preko MB prima platu iz inostranstva. Čou sam kao ima svaka vrsta transakcije svoj kod (npr kod za obično slanje novca od rođaka ili za internet kladionice/online gambeling ili za platu za neki odrađen posao u nekoj stranoj firmi). Neznam koliko sam dobro ovo sve sročio ali nadam se da me razumete šta me interesuje. .. ili jednostavno napišite neki Vaš primer.
ps. premestite temu ako joj ovde nije mesto.
Hvala unapred.

[ Deni web dizajn @ 09.08.2013. 20:05 ] @
Na svakom nalogu pise limit i za primanje i za slanje novca... Ako verifikujes karticu on se povecava, ako zelis jos veci limit verifikuje adresu i racun...

Tu karticu koji su verifikovao (trazis u banci koliko su ti tacno skinuli pa taj iznos ukucas recimo 1.23 , 1.45....) samo na tu karticu mozes da primas novca...

Imas opciju za prebacivanje novca na tu karticu i samo prebacis posle par dana odes u banku i izmes pare sa kartice...

Dakle sve ide lako i ne mozes da pogresis samo na karticu koji si verifikovao se salje novac....

E sad poreska u Srbiji moze da trazi odakle pare da pises neke izvestaje ko ti salje zasto...

[ Dexic @ 09.08.2013. 20:50 ] @
MB ne daje mogucnost povlacenja novca na kreditne/debitne ziteljima Srbije. Tako da ne moze da se povuce novac na istu.
Moze na devizni koji je vezan za tu karticu ali to je kao i obicno slanje na devizni racun (wire transfer).


Ako mislis da legalno ides, na takve transfere ces placati debele poreze. Pausalnu firmu otvori, pa prebacuj wire-om na njen racun.
To "pomoc prijatelja", "od rodjaka" i sl. ce proci u banci, i verovatno nece doci do poreske nase, jer jos uvek ne mogu da stignu da prodju sve sto stigne kod nas. Ali to ne znaci da nece. Znaci, ko god je primao tako "platu" je ili precutao ili je platio ogroman porez.
Mozes svasta da izmuljas ako si student i ako mozes da dobijes potpis firme koja ti stvarno salje novac (preko MB-a). Ali i to je to - muljanje.

Moj predlog ti je: pausalna firma.
[ delija_sever031 @ 23.10.2014. 13:31 ] @
Nisam bas vican ovim modernim tehnologijama cirkulacije novca pa imam par pitanja,citao sam dosta po netu ali mi se dosta zbrkalo,verujem da ima neko sa plasticnim objasnjenjem. Trebalo bi da dobijam na mesecnom nivou lupam 100-300-500$ iz Rusije pa me zanima najjednostavniji nacin za to. Naravno znam da je to western union ali posto deru zanima me neka alternativa I video sam da bi Skrill mogao biti dobra stvar. E sad posto nisam neke stvari shvatio zanima me da li kada jednostavno otvorim Skrill racun trebam da ga verifikujem na neki nacin da bih mogao da podizem novac I da li ga oni meni jednostavno mogu uplacivati kreditnom karticom preko neta tako sto cu samo dati broj racuna? Takodje me zanima za kasnije ako bih ja zeleo da uplacujem neki novac na racun ili ga podizem da li u nekoj nasoj banci moram imati devizni racun I raditi neke verifikacije I slicno ili mogu sa dinarskog racuna I obicnom electron karticom uplacivati na njega I takodje na njega novac povlaciti uz konverziju dinar-euro?