[ gago66 @ 04.07.2013. 11:41 ] @
Zelim sklopiti malo jacu kucnu muzicku liniju (da poslizi i za poneku zurku ...) . Zvucnici mi nisu problem ali se dvoumim da li je bolje uzeti klasicno pojacalo ili AV resiver ? Pogledajte ova dva http://www.winwin.rs/tv-audio-...-stereo-4-8ohm-20hz-20khz.html - Pojacalo ili http://www.winwin.rs/tv-audio-...dolby-truehd-dlna-airplay.html -- AV resiver . Razlika u ceni je desetak hiljda . Pojacalo ima 4 izlaza po 70 w a ovaj resiver cak 5 po 130 w + jos hiljadu mogucnosti . Gde je tu proporcionalnost cene i snage ? Sta je bolje uzeti u ovom slucaju a sta inace ?
[ nkrgovic @ 04.07.2013. 13:20 ] @
Pojacalo ima dva izlaza, ne 4. Ima podrsku za dva para zvucnika, ali ima jedan izlaz, pa mozes da vezes dva para ili paralelno, ili (bolje) da biras A ili B.

Razlika je naravno na strani kvaliteta. Otidi do radnje, ponesi zvucnike, pa probaj oba - tako ces najbolje cuti.
[ gago66 @ 04.07.2013. 15:46 ] @
Hocete reci da pojacalo daje kvalitetniji zvuk ? Kolika je ta rzlika ? Prodavnica mi nije bas blizu tako da to sa isproavanjem odpada !
[ nkrgovic @ 05.07.2013. 09:04 ] @
Ja ne znam kako ocekujes da ti objasnim? Razlika je 37%, takav odgovor ocekujes ? :D Zao mi je, ali ne mogu da ti dam tacne cifre - jer ih nema.

Moje iskustvo je da nijedan risiver ne moze da pridje pojacalu slicne cene. Realno, za slusanje (stereo) muzike vecina risivera ne radi ni priblizno dobro, a oni koji rade su u klasi pojacala koje kosta duplo manje. Pri tom su to risiveri od preko 1000EUR.

Moj ti je savet da odes i da cujes na bilo koji nacin. Nijedan kucni hi-fi nije 100% neutralan, svi imaju nesto kako uticu na zvuk i izbor je stvar ukusa. Ja bi jako retko sta kupio bez slusanja.
[ calexx @ 05.07.2013. 09:52 ] @
Slušanje u drugom prostoru sa drugim zvučnim kutijama može da pokaže i čudne rezultate. U ovom slučaju cene baš i nisu iste, receiver je skoro 30% skuplji pa i tu postoji razlika. Ovde je u pitanju ipak isti proizvođač, pa razlika neće da bude drastična a prednost receivera je u prilično većoj komociji, pored veće snage (koja je bitan detalj jer su pominjane kućne žurke) tu je i gomila priključaka koji možda zatrebaju. Verovatno je zvuk malo slabiji ali je to danas manje bitno a i mnogo zavisi od zvučnih kutija.

Kada bih sada kupovao i morao da biram baš od ova dva, kupio bih receiver zbog više mogućnosti koje nudi.
[ gago66 @ 17.07.2013. 21:34 ] @
Hvala . Samo se nadam da ta razlika u kvalitetu zvuka nije neka drasticna . Takoce me interesuje kakvog ce kvaliteta biti zvuk ako koristim auto zvucnike jer su orginalne kutije veoma skupe .
[ gago66 @ 27.07.2013. 13:33 ] @
Evo kupio sam ovaj :http://www.winwin.rs/tv-audio-...-6ohm-7xhdmi-airplay-dlna.html kako vam se cini ?
[ Ivan Golubović @ 07.09.2013. 11:24 ] @
Odličan risiver u toj klasi.

Bitno je da ljudi znaju kod odabira način korišćenja. Jedno od osnovnih pitanja je: slušanje muzike ili gledanje filmova?
Ako je slušanje muzike onda se definitivno ide na stereo pojačalo ili eventualno risiver (stereo), a u slučaju da je primarno gledanje filmova, ide se na AV risivere.
Jeftiniji AV risiveri imaju jako loš stereo mod i zvuče mnogo lošije od pojačala istog cenovnog ranga.