[ svabo76 @ 04.07.2013. 13:45 ] @
Ocito u srbiji(Novom Sadu) nije moguce naci ITovca koji dobro prica i razumije nemacki jezik.
Vec mesecima pokusavam da nadjem takvog radnika za jednu od najjacih kladionica evrope.
Ima li nekog nekog poznanika koji bi mogao da radi tako nesta?
[ test1234 @ 04.07.2013. 13:54 ] @
Jel odgovara cetvrta godina filoloskog Nemacki/engleski, zensko.
[ cika dacha @ 04.07.2013. 17:55 ] @
svabo76@ das Gehalt?
[ Branko Santo @ 05.07.2013. 07:37 ] @
Realno ljudi koji su programeri po struci i znaju nemacki nisu u Srbiji nego u CH/DE/AU.
A ne znam sta ces teze uraditi istrenirati jezicara da bude programer ili programera nauciti nemacki :)
[ component @ 05.07.2013. 10:42 ] @
Nije mi jasno da li treba Administrator ili programer? Nije baš isto. I ako je administrator onda kog sistema? A ako je programer onda koji programski jezik? I koje znanje nemačkog je prihvatljivo?
npr. radio sam kao kao ASP.NET programer i znam nemački ali najosnovnije znanje - kolika bi mi bila plata?
[ Dexic @ 05.07.2013. 14:41 ] @
Citat:
Branko Santo:
Realno ljudi koji su programeri po struci i znaju nemacki nisu u Srbiji nego u CH/DE/AU.

Otprilike sam ovo hteo reci i tako stvari stoje kod nas - ali da ne obeshrabujem kao svabu :)
[ Branko Santo @ 05.07.2013. 14:44 ] @
Ja znam koliko je u Ceskoj isto tesko naci nekog ko prica nemacki dobro. Cak i za help desk pozicije ima dosta otvorenih mesta za nemacki. A Srbija je kudikamo u tezem stanju.
[ deedee5 @ 05.07.2013. 14:53 ] @
Jedno dibidus pitanje
Sa poznavanjem Nemačkog jezika da li postoji neka osnovna varajinta koja bi mogla da se nauči a da je negde potrebna? U kom pravcu da se krene? Naravno uz daljnje usavršavanje...
[ test1234 @ 23.07.2013. 09:14 ] @
Zahvaljujuci ovom forumu i @svabo76 neko je dobio posao. Malo li je, hvala.
[ Dexic @ 23.07.2013. 15:39 ] @
Citat:
Branko Santo:
Ja znam koliko je u Ceskoj isto tesko naci nekog ko prica nemacki dobro. Cak i za help desk pozicije ima dosta otvorenih mesta za nemacki. A Srbija je kudikamo u tezem stanju.

Imas mnogo ljudi koji pricaju tecno nemacki, ali imaju mnogo bolje poslove, ili zbog nemackog ili zbog struke.
Ako plata nije barem kao prosek u DE, taj nece ni pogledati. (zvuci ironicno da neko u Srbiji nece pogledati takve poslove, ali IT admin je mukotrpan posao)