[ igormil @ 07.07.2013. 12:30 ] @
Na win 7 postoji opcija testiranja memorije i rešio sam ovom opcijom da proverim memoriju.
Problem je što se testiranje vrtelo celu noć i nisam mogao sve do pre podne da ga prekinem.U procesu piše da to traje nekoliko minuta,ali testiranje se vrtelo celu noć kao što sam rekao.Nije se pojavila nijedna greška u toku testiranja.Pokušao sam u safe mod da uđem i nije mi dozvolio.Resetovao sam i isključivao računar i opet ništa.Ćim se podigne WINDOWS odmah počinje testiranje koje traje u beskonačno...
Na kraju mi je preostalo da resetujem Bios i posle drugog puta konačno se sistem vratio u normalu.
Interesuje me zbog čega se ovo desilo i da li postoji neka druga opcija da se prekine ovaj proces,na primer pomoću Hiren's boot-a recimo ili neki drugi program, da se ne dira Bios?
Igor
[ SlobaBgd @ 07.07.2013. 12:45 ] @
Sigurno nisi resetovanjem BIOS-a prekinuo testiranje memorije. To što se desilo je samo koincidencija.
Takođe, preko HBCD ne verujem da možeš prekinuti proces testiranja memorije, osim nekim programom tipa ERD Commander koji ima pristup i učitava podešavanja i registry bazu instaliranog Windowsa.
Za testiranje RAM memorije preporučujem Memtest, a testiranje i treba da traje nekoliko sati ili nekoliko prolaza (pass).
[ igormil @ 07.07.2013. 12:51 ] @
Znač,i podesim da se sistem butuje sa cd-a odn. uz pomoć programa ERD comander-a i on može prekinuti testiranje memorije ili neke druge aplikacije?
[ SlobaBgd @ 07.07.2013. 13:14 ] @
Ako znaš kako da prekineš neki proces u startupu ili u Registry bazi, možeš. Obrati pažnju da postoje verzije ERD Commandera za XP, Vistu, Win7. Kad podigneš ERD Commander (bootabilni CD), biće ti ponuđeno preko ERD Commandera da učitaš Windows koji je instaliran na Hard disku. U nekim slučajevima (ERD za WinXP sa HBCD), treba ručno da pristupiš Windows instalaciji na hard disku. Zatim možeš da odradiš neke intervencije na lokalnom Windowsu, ako znaš kako to da uradiš.
Pogledaj ove diskusije:
http://answers.microsoft.com/e...1f-fbcd-42b5-9c1c-db394e8374ef
http://www.sevenforums.com/per...tics-stuck-loop-cant-stop.html
[ igormil @ 07.07.2013. 15:33 ] @
Skinuo sam ERD Commander za Win 7 u iso formatu i pronašao sam dosta opcija(alata) i pogledao sam diskusije koje si mi poslao.Znači pokrenem CD sa erd comanderom i uđem u Command prompt i ukucam ovu komandu:

bcdedit /bootsequence {memdiag} /remove

Ova će komanda verovatno izbrisati proces dijagnostike memorije i učiniti da se sistem ponovo podiže normalno odn.popraviće master boot sektor.Da li se slažeš sa mnom Slobe?


[ SlobaBgd @ 07.07.2013. 15:39 ] @
Ne mogu da ti dam eksplicitan odgovor jer do sada nisam imao takvu situaciju koju ti opisuješ.
U svakom slučaju, imaš alat i neke smernice na gornjim linkovima, pa pokušaj da rešiš problem.
Svakako javi rezultate, i mene zanima krajnji ishod.
[ igormil @ 07.07.2013. 16:05 ] @
U svakom slučaju hvala ti Slobe na pomoći.Mnogo mi ovo znači što si mi napisao i imaću u vidu za sledeći put ukoliko dođe do sličnih problema.
Kao što sam ti rekao na početku, resetovanje biosa mi je pomoglo,da kažem, da se sistem ponovo podiže normalno,ali verovatno je to slučajnost kao što si naveo.
Pozdrav i hvala još jednom.
Igor