[ Vladan21 @ 09.07.2013. 21:46 ] @
Pozdrav svima novi clan sam ovde,vec duze vreme zelim da naucim neki programerski jezik ali nikako da pocnem pa evo odlucio se medjutim postoji dilema od kojeg poceti,idem u tehnicku skolu elektrotehnicar racunara i ove godine pocinjemo sa programiranjem c i c++ pa reko da se malo bolje pripremim za ovu godinu posto je profesor iz informatike veoma strog i trazi bas dosta znanja.
Skidao sam neke pdf-e ali bezuspesno sve su nekako ubrzali i nista ne objasne i opet sam na 0.Zanima me isto koji je jezik laksi tj "prostiji" nauciti mislim manje vremena treba ??
Neke stvari sto sam uspeo skontati su brojevni skupovi decimalni,oktalni,binarni i hekasadekadni i koji koliko cifra ima i simbola i pretvoriti npr iz binarnog zapisa u decimalni,ako moze neki dobar pdf u kojem je objasnjeno kako se radi,ima slika-videa i slicno...
[ Vladan21 @ 10.07.2013. 13:32 ] @
nije mi jasno u C jeziku treba da se pisu kodovi poput html kao sto ima svoje kodove ili je to neko resavanje zadataka
i ako se pisu kodovi u kom programu se pisu?
[ Nedeljko @ 10.07.2013. 15:20 ] @
Ako ti je cilj da se pripremiš za tog profesora, prvo vidi koji jezik on predaje, pa ovde napiši koji je.
[ Rusi @ 11.07.2013. 16:03 ] @
Predlozio bi ovaj kanal za C
http://www.youtube.com/playlist?list=PL0170B6E7DD6D8810
Momak jako lepo, razgovetno i pametno objasnjava. Ne moze a da ne znaci pocetniku.