[ Flareon @ 10.07.2013. 10:56 ] @
kakve su sanse pronaci ukradem mobitel preko telekoma ?

znam da to u vecim drzvama ide normalno, mogu se pronaci svi ukradeni mobilni uredaji.

kakva je situacija u Bosni, pogotovo sada kada je finansijska situacija teska, sve se zivot krade, cak sta vise i šahte sa ulica :/

policija polupismena, inspektori tu i tamo, zezaju se po kafama i na netu cijeli dan, kada malo bolje razmislim za BIH "cyber inspektor" je
jos uvijek pojam
[ kunc @ 12.07.2013. 09:50 ] @
Citat:
Flareon: kakve su sanse pronaci ukradem mobitel preko telekoma ?

znam da to u vecim drzvama ide normalno, mogu se pronaci svi ukradeni mobilni uredaji.

kakva je situacija u Bosni, pogotovo sada kada je finansijska situacija teska, sve se zivot krade, cak sta vise i šahte sa ulica :/

policija polupismena, inspektori tu i tamo, zezaju se po kafama i na netu cijeli dan, kada malo bolje razmislim za BIH "cyber inspektor" je
jos uvijek pojam



@flareon velike su šanse pronaći ukradem mobilni uredjaj !

znam situaciju jednog profesora iz zavidovića, koji je kupio "ukraden" mob u Sarajevu na pijaci. Nasli su ga u roku od dva dana.
Nazvao ga insprektor, dobar dan -dobar dan, jestel Vi bili u SA tog dana u toliko i toliko sati?

U cemu je problem, kod Vas se nalazi ukraden mobilni uredjaj. Kako ukraden, kad sam ga kupio na pijaci u SA, covjek imam štand i jos 100 mobitela.

Tako da su na našli, morao vratit mobilni uredjaj inspektoru, ostao bez svojih 500 maraka, bez svog mobitela i nikom ništa!

ALI NE BI GA NIKAD NAŠLI NI TRAŽILI, JER JE SAMO SUDIJA DAO ODOBRENJE, JER VLASNIK MOBILNOG TELEFON JE PRETUČEN SA TEŠKIM OZLIJEDAMA


da se razumijemo, mobilni operateri mogu naci svaki mobitel. Ako imas IMEI uredajaj, serijski broj kartice, lako je za pronaći ali moraš ganjati veze !