[ veca_m @ 10.07.2013. 13:29 ] @
Da li neko zna kako da rešim problem sa štampanjem iz DOSa (FoxPro 2.6) na štampaču Epson LQ 680 ?
Naime računar nema LPT port već samo USB. Probala sam sa adapterom ali to nekad radi a nekad ne. Za svaku novu štampu treba restartovati računar !
Sada je instalirana LPT kartica (računar je pod Windows XP operativnim sistemom), ali dobijam poruku "error printing" ili "out of paper". Ponekad i oštampa nešto ...
Napominjem da sam jedva uspela da instaliram LPT1 port (računar je konstantno prijavljivao LPT3 port).
Ova vrsta štampe je neophodna u poslovne svrhe kada se koristi višeslojni beskonačni papir.
[ dragancesu @ 13.07.2013. 05:31 ] @
Taj stampac je odlican, deluje mi da je racunar nov i verovatno ima LPT port na ploci ali ne i izvod nazad. Napisi koja je ploca i moguce je da ces morati potraziti bracket za to, sto opet ne mora biti lako.

Za pocetka udji u BIOS i pogledaj da li se kod periferija pominje LPT, onda bi to trebalo da se iskljuci jer smeta
[ veca_m @ 16.07.2013. 08:31 ] @
Disable-ovala sam serial port u BIOSu i odštampao je 3 fajla, četvrti do pola i onda poznata poruka "out of paper" ...
Taman sam pomislila da sam rešila problem.
Inače reč je o Dell računaru Intel(R) Pentuim(R) CPU G630 2,70GHz. Plašim se da se nije BIOS resetovao sam ...
Pošto se nalazi na lokaciji u drugoj zgradi moraću kasnije da odem tamo
[ yolja624 @ 16.07.2013. 09:29 ] @
serial i paralel nije isto. Nije to do toga.


[Ovu poruku je menjao yolja624 dana 16.07.2013. u 18:20 GMT+1]
[ dragancesu @ 16.07.2013. 15:49 ] @
Ako je racunar http://reviews.cnet.com/deskto...0s-p/4507-3118_7-35413152.html onda stvarno nema printer port, a mozda ni COM portove, tako da moj odgovor nije dobar. Verovatno je resenje ta kartica sa LPT portom, ali problem moze da bude stari program na novom racunaru, ako je sistem Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit Edition ko sto pise na sajtu onda ne znam sta da ti napisem posto ne koristim taj program na tom sistemu.

Sledeci problem moze biti kabl, danas uz stampac obicno ne isporucuju kabl a nije nebitno koji se prikljucuje, proveri kabl, moze da ima desetak zica sto je dovoljno, ali moze da napravi problem. Potrudi se da kabl ima svih 25 zica, printer port moze raditi u vise rezima, SPP, ECP, EPP i slicno, pogledaj http://whatis.techtarget.com/d...-Port-Enhanced-Capability-Port i videces sta windows trazi da bi to perfektno radilo



[Ovu poruku je menjao dragancesu dana 17.07.2013. u 07:37 GMT+1]
[ veca_m @ 17.09.2013. 12:21 ] @
Vratila sam se sa odmora i rešila problem:
Ponovo je vraćen u upotebu adapter "USB - parallel printer cable", ali je u properties za štampač u kartici Ports čekirano
Enable bidirectional support
i Enable printer pooling
i čekirana su dva porta LPT1 i USB
i štampač radi !!!!
Hvala svima na pomoći...