[ Orome @ 10.07.2013. 14:00 ] @
kako update bazu putem batch fajla? ovo je jednostavna varijanta ali ne radi :( http://sanzon.wordpress.com/20...mands-from-file-basic-example/ znaci napisem u fajl komandu i posle kazem source -putanja- ali nece. u sustini hocu da napravim batch fajl koji udaljena lokacija moze preuzeti i automatski izvršiti u određeno vreme ili tako nesto. da budem jos jasniji pokusavam da napravim automatsko azuriranje strukture baze podataka na udaljenim lokacijama. na 1 serveru bi imao te izmene koje bi udaljeni racunar iskopirao na sebe i onda izvršio. jel ko pravio nesto slicno?
[ nkrgovic @ 10.07.2013. 15:48 ] @
Code:
# mysql -u user -ppassword -h koji_vec < fajl.sql 

?
[ Orome @ 11.07.2013. 11:53 ] @
radi iz Command prompta ali iz batch fajla nece (upisem u batch fajl tu liniju i pokrenem). upisao sam putanju tamo u Windowsu gde treba ali kada okinem ne desi se nista. blizu sam resenja ali not just yet :/
[ bogdan.kecman @ 11.07.2013. 11:56 ] @
a sta ti kaze windoza kada pokrenes taj bat?
[ tarla @ 11.07.2013. 12:31 ] @
Stavi putanje do komande i sql fajla...
[ Orome @ 11.07.2013. 12:54 ] @
ova linija radi kad je iskopiram u Command prompt mysql --user=nesto --password=nesto -h localhost baza > c:\fajl.sql

medjutim kada je iskopiram u bat fajl i pokrenem ga nista se ne desi, nema greske. pa sam skontao da ne pogodi mysql instancu. zato sam rekao da imam zapamcenu putanju u Windowsu i da zato ne znam zasto ne moze da ga pogodi. inace ako bih hteo da navedem putanju zna li ko kako to tacno ide?

hot backup radim na ovaj nacin "C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqldump" --user=nesto --password=nesto --single-transaction baza > C:\backup_baze.sql i njega pokrene iz bat fajla.

nedostaje mi sitnica, ali koja? :D
[ bogdan.kecman @ 11.07.2013. 13:00 ] @
pretpostavljam da si u onome sto "radi" slucajno napisao mysql a ne mysqldump?

u ovome sto si rekao da ti je u bat-u, kada pokrenes kazes da nema greske, sta pise u c:backup_baze.sql?
dodaj mu --host=gdegod da ti je baza --port=kojigod dat i je port i --protocol=tcp
[ bogdan.kecman @ 11.07.2013. 13:01 ] @
takodje umesto > C:backup_baze.sql na njihdozi ti je bolje da koristis --result-file=c:backup_baze.sql
[ Orome @ 11.07.2013. 13:32 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
pretpostavljam da si u onome sto "radi" slucajno napisao mysql a ne mysqldump?

u ovome sto si rekao da ti je u bat-u, kada pokrenes kazes da nema greske, sta pise u c:backup_baze.sql?
dodaj mu --host=gdegod da ti je baza --port=kojigod dat i je port i --protocol=tcp


pa meni ne treba mysqldump nego da izvrsi kod iz .sql fajla. mysqldump koristim kroz Windows Schedule namesteno je da vise puta u toku dana pravi backup sa servera, a posto se pokrece sa servera i gadja putanju do lokalnog mysqldump.exe onda mi je nepotrebno navodjenje hosta.

u c:\backup_baze mysqldump napravi u 1 transakciji celu bazu koju je moguce vrlo brzo Restore.

--------------

evo kompletne situacije, u fajlu na C disku imam ovaj kod alter table t1 add column kolona bigint(3) unsigned not null default 0 fajl se zove fajl.sql

njegovo izvrsavanje hocu da pozovem iz bat fajla koji pokrenem 2xklikom. kako se pozvati na mysql? zato kazem, kad ovo iskopiram u Command prompt mysql --user=nesto --password=nesto -h localhost baza > c:\fajl.sql odradi se sto treba, doda kolonu u tabelu t1. samo sto kada ja napravim bat fajl i pokrenem ga ne radi. kako tacno napisati liniju?
[ bogdan.kecman @ 11.07.2013. 13:35 ] @
ako oces da izvrsi fajl ne moze mysql > fajl.sql mora mysql < fajl.sql
[ Orome @ 11.07.2013. 13:58 ] @
@bogdan kecman svaka cast druze, sada radi. nisam nikada koristio komunikaciju u tom smeru i nisam mislio ni da se moze tako uraditi. ali sve je logicno, zato sam i rekao da mi verovatno fali sitnica.

hvala puno!