[ parmin @ 13.07.2013. 06:57 ] @
Skenirao sam kompjuter sa SPECY i pokazao mi je da mi se matična ploča greje, tj, da je već zagrejana. Temperatura dođe i do 80 stepeni. Otvarao sam gledao, pipao, ali nisam primetio ništa da je toplo. Pretpostavljam da je nešto u spoju. Povremeno mi se ugasi kompjuter sam od sebe. Kako ovo da rešim?
[ Miroslav Cvejić @ 13.07.2013. 07:39 ] @
To je temperatura procesora, a pošto je Presscott, to je za njega normalno. Očisti hladnjak od prašine i možda da dodaš jedan ventilator u kućište.
[ spale777 @ 21.07.2013. 20:27 ] @
Šta tu možeš da uradiš jeste da nabavis jedan mali ventilator ne mogu se setiti pravih dimenzija ali znam da ima razmak između rupa za montiranje od 6mm, sigurno znam da je manji od 80mm. Zalepi gumu superlepkom za jednu od strana ventilatora položi ga na vrh grafičke kartice tako da duva na hladnjake matične ploče po meni ti je ovo najjeftinije rešenje, isto tako možeš proveriti i kontakt izmeđe čipa koji se hladi i hladnjaka moguće je da je pasta izgubila svoju termičku provodnost od dugogodišnjeg korišćenja, pa se valja zameniti. Ja sam lično koristio ovu tehniku ne dobija se više buke a matična ostaje hladna.

Nadam se da sam pomogao ako nešto nije jasno slobodno pitaj. Pozz
[ Aeroplan @ 11.08.2013. 12:49 ] @
Najtoplije preporucujem otvaranje obe strane kucista. Ucinak je neverovatan, manje za 5-10 stepeni, realno!