[ daba77 @ 14.07.2013. 19:12 ] @
Pozdrav svima,

imam 36 godina,zavrsio sam Visu gradjevinsku skolu,VI stepen,inzenjer gradjevinarstva.Clan sam Inzenjerske komore Srbije i posedujem licence odgovornog izvodjaca radova u visokogradnji i niskogradnji.Imam 16 godina radnog iskustva u gradjevinskoj firmi koja se bavi i visokogradnjom i niskogradnjom.

Moja pitanja za Vas koji mi mozete pomoci su:

1.Kako se moja strucna sprema tretira u Nemackoj?
2.Koliko je verovatno da nadjem posao u bransi?
3.Kakva su iskustva ljudi koji su bili u slicnoj situaciji?
[ član @ 15.07.2013. 08:41 ] @
Pogledaj na anabin-u kako se tretira diploma tvoje škole. Ako je H+ znači da je priznata, mada, mislim da je diploma poslednje što je od značaja potencijalnom poslodavcu.
Niko ne može da ti da ti kaže koliko je verovatno da ćeš naći posao! Mislim da zavisi od dosta faktora: stručnost, rezultati, znanje jezika, sreća, kako se i lično nekome dopadneš, itd.
Pošto imaš dosta iskustva, verujem da to može da bude značajno prilikom dobijanja posla.
Nije lako doći do posla, ali nije ni nemoguće. najbolje sam isprobaj... sastaviš CV na nemačkom i kucaj samo u google "job suche" :)
[ daba77 @ 15.07.2013. 16:59 ] @
Proverio sam na anbin-u,oznaka za diplomu je H-.Da li to znaci da diploma nije priznata?
Znam da na nalazenje posla utice mnogo stvari,kako se kome podesi,cisto me interesuje da li ima nekoga ili poznaje nekoga sa slicnim kvalifikacijama.Takodje sam zaboravio,supruga ja medicinska sestra i ima 12 godina radnog iskustva.Da li neko moze da nam kaze kakva je situacija oko pronalazenja posla za nju?
[ HoT_Steppa @ 25.09.2013. 07:57 ] @
H- nije priznata, od H+ pa nadalje, a to je fakultet a ti imas visu.
I za tebe i za tvoju zenu vazi isto pravilo kad vec nemas fakultet, B2 nivo nemackog jezika.