[ Sceka @ 15.07.2013. 15:35 ] @
Da li je ovo nesto sto ce biti uobicajeno na ES-u?

Citat:
...ali stvarno nisam siguran da bih mu se javio na ulici, ima tu prljavu facu, a ni rodbina mu baš ne blista ;)

p.s. Ljudi, pomrećete u blatu i đubretu, hebo vas Đoković u dupe da vas hebo. I ker iz vode.


Stoji vec (trenutno - 15.07.2013. u 14:44 - pre 1h 46min!) skoro dva sata i niko ne reaguje?! I takvih i tome slicno koliko hoces i to vec neko vreme!

Mozda je vreme da se polako "kupe pinkle" i da se kaze "cao" ES-u? Mozda, jer je ovo previse ucestalo da bi ostalo neprimeceno. Ako je to nova politika, forma ili sta god na ES-u - da se ne reaguje tamo gde je evidentno za reagovanje (mislim na osobe kojima je to posao, nisu zaposleni ali to bi trebalo da rade!!!) - onda sigurno "go to prva recenica u pasusu!". Hvala.


Pozdrav!
[ rajco @ 15.07.2013. 15:46 ] @
Ako neko prati forum emigracija primetiće jednog nepismenog člana koji je toliko naporan, a uz to i vrlo bezobrazan da su već mnogi uradili odjavljivanje sa svih tema koji dotični posećuje pošto to već dugo traje, tako da ovo nije izolovan slučaj.
[ Branko Santo @ 15.07.2013. 16:18 ] @
@Sceka

Stavi link i imenuj prekrsioca.
[ Sceka @ 15.07.2013. 18:11 ] @
Nema ga vise, neko je reagovao. Nije prvi slucaj, vec neko vreme se ne reaguje na nedolicno, bezobrazno, bahato... i slicna ponasanja na ES-u. Nazalost, niko ne prijavljuje sto govori da je ili svima sve jedno ili clanovi misle da bi se tako nekome zamerili pa zato nece. I jedno i drugo je zabrinjavajuce. Kako god, ocekivao sam ne samo brisanje nego i da se ovde nesto napise na tu temu, neka reakcija administracije. Bar tako je bilo ranije, uvek... a bilo bi kulturno, makar.


Pozdrav!
[ Goran Mijailovic @ 15.07.2013. 18:25 ] @
Napisaću ja, a u ime admninistracije. Nikakva vređanja nisu dozvoljena, problem je što nismo uvek svi na forumu i ne možemo da kontrolišemo baš sve šta se piše na njemu. Nadam se da je član @Sceka zadovoljan ovakvim odgovorom. Pošto ja nisam moderator ovog foruma moraćemo da sačekamo prvopomenutog iz naslova za nešto više po ovom pitanju od ovog mog odgovora.
[ Sceka @ 15.07.2013. 18:43 ] @
Naravno da sam zadovoljan. Bar neko da reaguje ovde, i to je nesto.


Pozdrav!
[ Nebojsa Milanovic @ 15.07.2013. 18:45 ] @
@ Šćeka

U pravu si za ovo, taj korisnik je odavno trebalo da bude banovan ali je to urađeno sad, bolje ikad nego nikad.

Što se tiče slabe moderacije na nekim delovima ES-a, to je problem poznat već godinama, ali i on, kao i mnogi drugi fenomeni na ES-u, ima dublju genezu i uzroke.

Naime, pre više godina dolaskom na pozicije jedne grupe (zajedno sa njihovim predvodnikom) uvedena je bolesna praksa koju je svakakav ološ masovno zloupotrebljavao, a to je da se posle maltene svake obrisane poruke prekršilac javlja sa "prijavom" protiv dotičnog moderatora i time vrši pritisak na moderaciju. Pošto niko ne voli da mu se ime provlači po "prijavama", naročito od strane opskurnih likova, to je dovelo do toga da su moderatori (osim mene) počeli drastično slabije da uređuju ES.

Međutim, u poslednje vreme situcija na tom polju je drastično poboljšana i sada moderatori ne treba da imaju nikakav strah od bilo kakvih sličnih pojava.

Štaviše, kao što svi imaju priliku da vide, najveća većina tih opskurnih "prijava" je završila u trashu, često i sa momentalnim banom pokretača takvih kriminalnih tema. Ostaje još samo da se moderatori vrate onom nivou moderacije kakav je bio godinama unazad u zlatno vreme ES-a, što lično mislim da nije nikakav problem jer sada svi uslovi za to postoje.

Dodatni razlog za ležerno povišenje nivoa moderacije je činjenica koja je mnogima poznata, da se poruke na ES-u fizički ne brišu nego se samo premeštaju na druga mesta odakle se mogu sa par klikova vratiti.

Prema tome, čak i ako je neki moderator možda slučajno obrisao nešto što ne bi trebalo, korisnik treba da mu se obrati preko PP sa molbom da se poruka vrati, to će biti i učinjeno i nikakvih problema ne može da bude. Naravno, ne bi bilo zgoreg da se proglase novi moderatori jer se to ranije radilo i po par puta godišnje a u poslednjih 5 godina nije.

Međutim, mora se imati u vidu da je uređivačka, a naročito kadrovska politika u isključivoj nadležnosti vlasnika foruma tako da on za ovo verovatno ima svoje razloge i nikakva diskusija o tome se ne treba voditi.
[ Gojko Vujovic @ 16.07.2013. 07:37 ] @
Sceka mislim da je samo u pitanju sporost u reagovanju, a naravno da ce svaki moderator koji to vidi obrisati. Ne treba mnogo drviti o tome da poruka jeste za brisanje.