[ stefan_bre @ 19.07.2013. 16:43 ] @
Postovanje svima,

nameravam da kupim monitor za dugosovni rad na racunaru, u proseku 8-12h rada na dan sto programiranja sto surfovanja netom. Kako vec 3 godine koristim laptop kao desktop replacment, zelim neki matte ekran, jer od glossy-ja mi polako krece blagi ocni pritisak... U igru su novci izmedju 15k-25000 din sa sve kalibracijom,
vodjen logikom(dok imam para) bolje skup monitor nego jeftine naocare

E sad, ja sam proguglao i izbor se svodi na par modela(od kojih ne znam koji su mat), ali me interesuje misljenje dosta strucnijih ljudi, jer sam za monitore laik!
Nikad nisam video IPS ekran uzivo, ali svi ga preporucuju za graficki dizajn, pa mislim da ce i za programiranje i surf da vrsi posao i da ne smeta ocima???

Dell U2312HM LED IPS
Dell S2340L IPS LED

ViewSonic VX2370SMH LED IPS

LG IPS234V-PN LED IPS
LG 3D D2343P-BN IPS LED
LG IPS237L-BN

I moj neki krajnji domet, ako je BAS toliko kvalitetniji od drugih???

DELL U2412M IPS

HVALA PUNO SVIMA KOJI ODGOVRE, KAO I ONIMA KOJI SU IZDVOJILI SVOJE VREME DA PROCITAJU!
[ SStudio @ 20.07.2013. 09:05 ] @
Ako planiraš da se baviš programiranjem, onda idi uvek na što veću varijantu, po mogućstvu dva monitora od toga jedan sa pivot funkcijom da možeš kod da razvučeš sve kako valja, jer uvek fali kvadrature.
Osim površine, gledaj i ostale karakteristike, a u karakteristikama monitora potražiš anti glare i vidiš ima li ili ne, zaštitu od odsjaja.