[ forestpk @ 22.07.2013. 20:12 ] @
Imam Samsung Galaxy GT S5570
Kada koristim internet preko wifi sve je u redu, ali kad hocu da iskoristim megabajte koje imam ja stikliram ono "Koristi paketne podatke" ali ne mogu da koristim internet, nece da se poveze tj uopste se ne pojavljuje ona mala ikonica sa strelicama koja se inace pojavi kada odem na net. Normalno je radio godinu dana i evo sada odjednom problem. Ako neko zna u cemu je problem neka mi kaze molim vas. Hvala!
[ forestpk @ 22.07.2013. 20:57 ] @
Resio sam problem... ni sam ne znam kako ali iz telefona su isparila podesavanja, pa sam od operatera ponovo dobio konfiguracionu poruku i sada je sve ok.
[ majce22 @ 07.08.2013. 12:07 ] @
Moze li neko da mi objasni, s obzirom da ja koristim android i nemam taj slucaj, kako je moguce da na telefonu Huawei G6800 u situaciji pucanja wi-fi veze on samo prebacuje i koristi grps bez dozvole? Pozalio mi se prijatelj jer ne zna kako da to zaustavi.

Pretpostavljamo da je to slucaj jer je postpaid u pitanju i covek u toku prosla 24h zna da nije koristio nista sto bi moglo da mu uveca racun (svega ima u pretplati) i sumnja se na ovo, a inace skoro 500 din poraslo zaduzenje.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.08.2013. 12:17 ] @
Neko ko više zna o ovom telefonu jedino može da pomogne, ali se svodi na to da isključi mobile data.
[ calexx @ 07.08.2013. 14:10 ] @
Pa to je valjda uobičajeno, ako koristiš wifi pa nema više, on se prebacuje na ono što ima a to je gprs ili šta već uhvati. Neki programi imaju u podešavanju da se ograniče samo i jedino na wifi ali standardno radi tako kako je napisano. Ako isključi mobilni internet, neće moći da prebaci.
[ majce22 @ 07.08.2013. 14:39 ] @
Dakle, da skroz iskljuci mogucnost internet konekcije ?
[ calexx @ 07.08.2013. 15:24 ] @
Pa ili će da isključi ili će da troši mobilni internet. Ako neki program nema opciju da koristi samo i jedino wi-fi, kako misliš da ne pređe na gprs kad nestane wireless? To je feature, nije bug. Inače ja od poslednje škole prvo isključim mobilni internet i izvučem ikonu da lako uklj/isklj pa tek onda dalje sređujem.