[ Jing Jang @ 23.07.2013. 20:16 ] @
Instalirao sam unetbootin-windows 585 za instaliranje Ubuntu-a na USB. Međutim, imam problem kod butovanja i javlja mi se sledeća greška (pritisnuo sam tipku F12 i podesio da se podiže sa USB-HDD). Dobijam sledeću grešku ERROR: No configuration file found
No DEFAULT or UI configuration directive found!
boot:
[ calexx @ 23.07.2013. 21:15 ] @
Misliš za nabacivanje instalacionog diska na USB ili baš za samu instalaciju? Za ono prvo mi je najbolji sam *buntu tj njegov startup disk creator ali ako baš nemam startovan *buntu, najbolje mi se pokazao Yumi, probaj i njega.
[ Jovan 1988 @ 23.07.2013. 23:13 ] @
Ja Yumi ne koristim samo za Ubuntu...
Sve dižem sa njega.
[ calexx @ 23.07.2013. 23:29 ] @
Pomenuo sam ga kao proveren program, ja *buntu i slične radim direkt iz linuxa, dok Yumi služi da nabacim neke koji ne mogu na ovaj način. Kada mi vrate 16GB flešku, napraviću univerzalni paket sa nekoliko linuxa, par windows instalacija i malo alata, zavisi koliko stane na flešku.
[ Jing Jang @ 24.07.2013. 22:22 ] @
Mislio sam da mi radi kao live distribucija. Doduše , razmišljao sam i da je instaliram jer mi ne radi CD/DVD rezač. Sada sam probao sa Xubuntu ali opet ne ide. Istu mi grešku izbacuje. Dakle, na Windows-u 7 sam pokušao napraviti butabilni USB za rad kao live distribuciju ili za instaliranje iste.
[ calexx @ 24.07.2013. 22:57 ] @
Onda probaj Yumi, verovatno rade još neki programi ali je ovaj previše jednostavan a i možeš odmah da dodaš još koju instalaciju. I to radi.
[ plus_minus @ 24.07.2013. 23:55 ] @
A ako te izda i Yumi, onda ovo » Lili « definitivno neće.

Svaku distribuciju koju sam probao/instalirao sa fleške išlo je uz pomoć Lili-ja.

Ni jedan pokušaj nije bio neuspešan. Dakle - ni jedan.
[ calexx @ 25.07.2013. 09:56 ] @
Meni je Yumi na prvom mestu jer pravi multiboot fleške, koliko ima mesta na USB, toliko OS može da se nabaci. Većina ostalih nabaci samo jednu instalaciju.
[ Jing Jang @ 30.07.2013. 12:42 ] @
Pokušao sam sa Lili, ne ide.
[ Jing Jang @ 04.10.2013. 13:28 ] @
Juče sam ponovo pokušao da instaliram Ubuntu 13.04-desktop amd64 sa unetbootin na USB i dobio sam sledeći odgovor kod problema sa podizanjem linux sistema
Windows Boot Manager
Choose an operating system to start, or press TAB to select a tool:
(Use the arrow keys to highlight your choise, the press Enter.)
Windows 7
Ubuntu
Tools:
Windows Memory Diagnostic
Enter=Choise TAB=Menu Esc=Gancel
Kad sam danas pokušao da instaliram Ubuntu na USB sa Lili dobio sam sledeći odgovor kod problema sa podizanjem sistema:
Windows Boot Manager

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

Insert your windows installation disc and restart your computer.
Choose your language setings, and the click “Next.”
Click “Repair your computer”.

If you do not have this disc contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.
File:\ubuntu\winboot\wubildi.mbr
Status: 0xc000000e
Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or computer.
Enter=Continue ESC=Ex

U čemu je problem da nemože ubuntu da se podiže? Inače Windows 7 i Windows 8.1 normalno instaliram sa USB bez ikakvih problema.
[ Jing Jang @ 02.11.2013. 07:07 ] @
Problem rešen tako što sam skinuo Unetbootin za windows a u BIOS-u sam podesio da se podiže sa USB-HDD.Pre sam pokušavao sa tipkom F12 i podesio da se podiže sa USB-HDD i nije imalo rezultata dok i u BIOS-u to nisam uradio. Dakle, uspešno sam instalirao Ubuntu 13.10 amd 64 sa USB i Windows 7.
[ Jing Jang @ 09.11.2013. 09:51 ] @
Rešeno!