[ number42 @ 24.07.2013. 18:03 ] @
kako sam video da pdf-ovi matematika i fizika koje uredjuje moderator bojan basic zaostaju za ostalim pdf-ovima, imam nekoliko predloga za njihovo uredjenje.

mislim da je osnovni nacin da ovi pdf-ovi budu na istom nivou sa ostalima to da se moderatoru od strane administracije i vlasnistva predloze neki bolji metodi obavljanja posla.

glavni problem je, koliko sam uspeo da vidim, to sto moderator dopusta nekorektan nacin komunikacije, omalovazavanje, ego-tripove, bahatost, vredjanje, provociranje, itd.

a to odbija ljude od tih pdf-ova.

uopsteno, moderator ima samo dva posla -

1. da ispostuje pravila foruma, i
2. da animira ljude da posecuju njegov pdf.

prilicno sam siguran da u pravilima ne pise da je dozvoljen nekorektan nacin komuniciranja, a od animiranja ljudi za ucestvovanje na pdf matematika i fizika nisam video nista.
dakle, moderator matematike i fizike ne radi nista od ovoga.

e sad, sta bi moderator trebao da radi? da, ukoliko ima problem s forumasima u jednom od ova dva segmenta - da uputi par sugestija i predloga, a ne da, po lepom dobrom obicaju vecine foruma, primenjuje selektivno banovanje, preteci ton, ili upozoravanje.
nakon toga je vrlo mali broj ljudi koji bi nastavili s istim postupcima koji onemogucavaju samo dva segmenta moderatorskog posla, i uopsteno, razvijanjanja ovih pdf-ova.

dakle, nakon nekoliko sugestija i predloga, stvara se partnerski odnos moderator-forumasi, koji stvara povoljnu klimu za razvoj ovih pdf-ova.

apsolutno je nemoguce da od hiljada ljudi koji vole matematiku i fiziku i hteli bi da diskutuju o njima na razlicitim nivoima znanja, da se javlja svega desetak ljudi plus oni koji postavljaju pitanja sa zadacima za skolu/fakultet.

moje misljenje je da se ove izmene sugerisu moderatoru matematike i fizike, a ako ne uspe ili ne zeli da ih usvoji, da se smeni i postavi drugi. neko ko ce odlicno biti upucen u obe oblasti, i dobro vladati socijalnim vestinama koje zahteva posao moderatora.

i da, nisam pisao ovo radi neke javne diskudije koja me zapravo ne zanima, to me prilicno potseca na one neukusne rijaliti shou emisije, vec samo da ne bude da pravim neke mucke i spletke iza ledja.
nekih desetak primera lose komunikacije koje sam nasao na prvu loptu, a na koje moderator nije hteo da reaguje, sam poslao vlasnistvu/administraciji na uvid kao ilustraciju, pa kako oni ocene.

evo jasno iznosim moj predlog, pa kako administracija i vlasnici odluce nek bude tako, po njihovoj viziiji razvoja ovih pdf-ova.
a pretpostavljam da njihova vizija nije da matematika i fizika zaostaju u odnosu na ostale pdf-ove.