[ Golja @ 24.07.2013. 21:38 ] @
zbog mnogo isntaliranih programa i podesavanja, moram da prebacim image celog sistema na novu konfiguraciju

odradim image sa ghost 11, prebacim na drugu konfiguraciju, i blue screen sa onom generickom greskom pre windows screen, nista konkretno, nece ni iz safe mode

i stara i nova konfiguracija imaju SATA diskove, ova nova ima jedan obican hard i jedan ssd, na ssd sam pokusao da prebacim image..

neki savet sta da radim, novi windows nije resenje, moram nekako napraviti image :(
[ Miroslav Cvejić @ 24.07.2013. 21:44 ] @
Poteraj instalacioni CD XPa i uradi repair (ne prvi koji se nudi tokom instalacije, već onaj posle, kad ukapira da na hardu već ima instaliran XP). Ostaće sve kako je bilo a za razliku od trenutnog stanja, moći će da se podigne XP.
[ bachi @ 24.07.2013. 21:45 ] @
U BIOSu stavi IDE mode umesto AHCI, pa probaj. Ako tu uspe, onda vidi na http://tinyurl.com/kvztgyt kako da prebaciš na AHCI, a da ne popiješ BSOD.

Ako ne uspeš sa tim, probaj sa Acronisom.
[ Golja @ 24.07.2013. 22:31 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:
Poteraj instalacioni CD XPa i uradi repair (ne prvi koji se nudi tokom instalacije, već onaj posle, kad ukapira da na hardu već ima instaliran XP). Ostaće sve kako je bilo a za razliku od trenutnog stanja, moći će da se podigne XP.


to sam i ja tako mislio, ali zanimljivo je da windows postoji na hardu, izlazi mi opcija za safe mode, ali pri instalaciji NEMAM onu opicju R (repair) , imam samo L da obrisem postojecu ili da izaberem drugi windows folder

probao sam da menjam ahci/ide , ali uvek je isto..

nekoliko puta sam prebacivao ciste windows instalacije s akompa na komp i sve je radilo, naravno morao sam nove drajvere da instaliram posle, ali sad zbog necega se zaglupi i nece



[ bachi @ 25.07.2013. 07:38 ] @
Probaj Acronis sa universal system restore opcijom.