[ Stexman @ 26.07.2013. 19:17 ] @
Nabavio sam stampac HP 4050t i onda skontam da nemam paralel port na kompu i kupim PCI to Parallel karticu, ubacim u komp, drajvere za karticu nije nasao sam windows vec sam ja morao da ih skinem sa neta
ali sve je instalirano i kartica se lepo prikazuje u Device Manager-u. Spojim stampac i nista. Instaliram ga preko Add Printer ali nemam nikakvu komunikaciju sa stampacem.
Stampac je 100% ispravan kao i kabel. Kartica je nova i predpostavljam ispravna.
Ima li sanse da namestim da radi to na Sedmici ili cu morati da dizem XP?
Jel ima neko neku ideju kako da probam da to resim?
pozdrav!
[ Binary Mind @ 27.07.2013. 19:25 ] @
Da li si probao da preko Windopws update-a nadjes drajver za Win7? Naravno pre toga treba da dodas lokalni stampac preko LPT1 porta, kliknes na "Next" pa kliknes "Windows update" sacekas desetak minuta, pa izaberes proizvodjaca i model printera na listi koju ti daje wizard...
[ Stexman @ 28.07.2013. 07:04 ] @
@ Binary Mind
Hvala na odgovoru ali to sam vec probao.

Ali uspeo sam na drugi nacin. Problem je bio u driveru za PCI-Parallel port card. Posto nisam dobio nista uz nju, drajvere sam trazio pre hardware id, al sam dobio pogresne koj su se lepo instalirali bez ikakvog konflikta. Posle sam probao preko nekih oznaka da ttrazim sa same kartice
i nadjem odgovarajuce. Kasnije se lepo stampac prijavi i sve je ok!