[ lestrigonac @ 27.07.2013. 17:19 ] @
Pozdrav svima,

Dosao sam u posed ove ploce od mikroe i imam par pitanja.

Kada sam je raspakovao, rekoh 'ajde da probam neki od njihovih primera. Uspesno sam pomocu GUI loadera i bootloadera koji se nalazi na ploci spustio jedan od hex fajlova koji sam skinuo sa njihovog sajta i nista ne radi! :) Probao sam dva primera (koji su za displej - to mogu da lako vidim) i nista. Procitao sam knjizice sto su poslali uz nju i video sam da su promenili displej u odnosu na ranije verzije, sto je ok. :) Nadam se da su i primere promenili u skladu sa tim! :) No, ovo je nebitno, cisto da se zna da primeri ne rade ili da ja nesto ne radim kako treba (iako sam detaljno pratio uputstva)! :D

Resih onda da napisem jednostavan program i shvatim da pickit2 ne podrzava ovaj kontroler (pickit3 nemam), pa rekoh ubacicu ga pomocu bootloadera.
Medjutim ne znam da li i kako treba da podesim konfiguracione registre dsPIC-a da ne bih izbrisao bootloader? Da li ce taj GUI sto oni daju samo to da odradi i upise program od odgovarajuce adrese ili se to govori ovim registrima? Da li neko ima ovu informaciju? :)

Vidim po dokumentima koji su registi i sta se sve podesava, ali ne znam koje vrednosti.

Unapred sam zahvalan svima na pomoci,
Srdacan pozdrav,
lestrigonac

[ mikikg @ 27.07.2013. 19:24 ] @
Citat:
lestrigonac: Da li ce taj GUI sto oni daju samo to da odradi i upise program od odgovarajuce adrese i ...


Da sam program/GUI koji prebacuje izvrsni program u kontroler koristeci bootload bi trebao da odradi sav posao, izpodesava odgovarajuce adrese tako da korisnik o tome ne mora da vodi racuna.
Naravno treba samo upariti bootloader/GUI da budi jedni za druge podeseni, dakle ne mesati npr Microchipov bootloader sa MicroE GUI ili obrnuto. Ako ima u PIC-u vec MicroE bootloader onda i MicroE GUI koristi.
[ lestrigonac @ 27.07.2013. 21:40 ] @
Zahvaljujem na odgovoru! :)

Sto se toga tice koristim ja njihov GUI koji preporucuju uz taj bootloader. Ono sto mene brine je to da prilikom kompajliranja se program ne prevede kako treba. Ako ce sam program da pomeri adrese na odgovarajuce, onda super! :) Pokusacu da upisem program koji sam napisao sutra, pa ce valjda sve proci kako treba! :)

Pozdrav,
Lestrigonac
[ lestrigonac @ 28.07.2013. 11:02 ] @
edit : Proradilo je sa mojim primerom. Napravio sam neku gresku kod oscilatora. Sada radi toogle pina, ali i dalje njihovi primeri ne rade.

Pozdrav,
Lestrigonac

[Ovu poruku je menjao lestrigonac dana 28.07.2013. u 14:56 GMT+1]