[ bachi @ 27.07.2013. 22:37 ] @
Dakle, mnogo volim FixedSys font... Znam da ima fixedsysexcelsior, ali nije to to.

E sad, meni je Windows namešten na Serbian Latin i imam fixedsys font, ali samo za latinicu. Kada u aplikaciji (email, chat) dobijem ćirilični text, onda se u tom fontu ne prikazuje.

Ako Windows namestim na Serbian cyrillic, onda dobijem ćirilicu, ali ne i latinicu.

Ono što ja želim jeste da spojim ta dva fonta, tj. jezika u jedan font koji će imati Central europian script i cyrillic scirpt.

Kako ovo da izvedem?

Edit: Ne, ipak ne radi i dalje treba pomoć.

[Ovu poruku je menjao bachi dana 27.07.2013. u 23:50 GMT+1]
[ calexx @ 28.07.2013. 09:55 ] @
Nisam siguran da to može da se reši sistemski, ako se dobro sećam te priče možda bi mogao da prebaciš na ćirilicu, iskopiraš fixedsys koji tada bude aktuelan, vratiš latinicu i dodaš onaj font kome usput promeniš ime. Čini mi se da kod izbora jezika jedan od fontova dobije sistemsko ime i on radi u rasporedu koji je izabran dok ostali čekaju da budu izabrani. ;) Verovatno je to i zbog toga što ti fontovi baš i nemaju dovoljno mesta da svi rasporedi stanu. Možda postoji neki noviji koji to može. Ovako ostaje da imaš dva fonta ali mejl sa oba pisma baš i neće da bude čitljiv.

A da se prebaciš na neke modernije oblike fontova? ;) Ja i dalje ponegde koristim stare .fon fontove jer mi se sviđaju ali ih imam u više rasporeda pa po potrebi izaberem ali ne može jedan da pokazuje sve.
[ bachi @ 07.08.2013. 13:08 ] @
Ma prešao sam na courier new, ali fixedsys je ipak bio keva.
[ Backy @ 07.08.2013. 13:15 ] @
a ovako nešto? http://62bda02.deviantart.com/art/Fixedsys-62-51766168
[ bachi @ 07.08.2013. 13:19 ] @
Probaću. 10x.