[ turoksrb @ 30.07.2013. 16:14 ] @
Sestri je upao galaxy s4 u vodu, izvadila ga je za sekund ali je napravila gresku sto ga je ostavila upaljenog.. E sad.. posle 3,4h ugasio se screen samo.. Ja sam ga produvao fenom i nekim cudom je proradio na 5 sekundi i opet se ugasio.. procitao sam negde na nekom sajtu da ga treba staviti u pirinac, i eno ga sad stoji u pirincu, pa rekoh da vidim da nema neko neko drugo resenje da ga spasim... I koliko kostaju digitajzeri u Srbiji za s4 i gde imaju da se kupe u slucaju da ne proradi? Ili jos bolje pitanje, je l' moguce odneti telefon na garanciju i reci samo da je prestao da radi, je l' postoji sansa da ne provale da je voda u pitanju? eto ja ga oduzio malo...
[ JankoNIS @ 30.07.2013. 17:15 ] @
Pirinac ce tesko da pomogne.
Ovlasceni servis za Samsung, mislim da je Bg electronic.
Videli su oni svasta u servisu, nemoj da mislis da nece da vide vodu. U telefonu postoji par nalepnica koje menjaju boju ako su izlozene vlazi.
Znaci, neka sestra skupi oko 200 evra za servis (menja se staklo, digitajzer i displej u kompletu).
[ pajaja @ 30.07.2013. 19:43 ] @
Ostavi ga da se osusi par dana, postoje (dobre) sanse da mu ni je nista. Izvadi mu i bateriju, nemoj samo da ga ugasis.
Ne mozes da prevaris servis zato postoje indikatori za vlagu, sto znaci da ti garancija vise ne vazi cak iako joj sada proradi i nakon nekog vremena crkne zbog neke druge stvari.
[ bakara @ 30.07.2013. 20:31 ] @
Samo ti njega drzi u pirincu rasklopljenog (i menjaj pirinac), ako mu to ne pomogne nista nece.
A fen ti je tu samo odmogao da voda udje tamo gde jos nije bila usla.
[ turoksrb @ 30.07.2013. 22:05 ] @
Ma odnece ujutru u servis valjda, nemam pojma :D Samo ne znam odakle ce da izvadi 200e ... :D
[ pajaja @ 30.07.2013. 23:19 ] @
Za one koji se sprdaju sa idejom da je mozda jos uvek ziv: http://crave.cnet.co.uk/mobile...struction-test-video-50011470/ :)
[ Homer J. Simpson @ 30.07.2013. 23:48 ] @
Ako ce da ga drzi u pirincu nek ga drzi nekoliko dana , a ne sat vremena pa kao ne pomaze
A posto je to nov model tesko da je sve komplet u ovlascenom servisu samo 200€
[ sad_ste_face_jel @ 31.07.2013. 01:52 ] @
Ma najbolje je da pogledas na netu kako se rastura pa da ga rasklopis.Jer od vode hoce da se stvori oksidacija na cipovima.Ja sam moj otvarao vise puta i cistim ga tako sto:Nakvasim stapic za uvo u alkohol i lagano obrisem plocu.Posle toga ga ostavim malo otvorenog i alkohol ispari brzo.Ti i onako ne mozes da izgubis nista jer ce te u svakom slucaju odrati.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.07.2013. 08:15 ] @
Ne mora da znači da će biti preko 200€. Prošle godine, kada je GNexus bio takođe aktuelna model je zamena ekrana za isti koštala nešto manje od 150€.
[ mozdasamjaamozdainisam @ 31.07.2013. 12:08 ] @
Sestra mi imala identican 'incident' :)
Stavila ga u pirinac 3 dana. Nakon toga je proradio, ali zvuk (muzika ili slicno) nije radilo kako treba, kao da je zvucnik bio pod vodom, neki cudan zvuk.
Medjutim, i to se 'samo od sebe' nakon par dana resilo.

Tako da ima sanse da mu nista ne bude.
[ donmarkone @ 31.07.2013. 21:24 ] @
Ako je ista stradalo stradala je ploca a ne ekran .
[ tarla @ 31.07.2013. 21:24 ] @
Ih šta su puta meni tako donosili koješta... Kao samo osjednom prestalo da radi... Otvoriš uređaj i imaš šta da vidiš.... Od igala za šivenje, kokakole, piva, ...
[ turoksrb @ 01.08.2013. 23:28 ] @
evo da javim, odnet kod coveka nekog sto radi sa telefonima, otvorio ga i obrisao... i radi kao sat :) Zakljucak, ne moze to tako lako da se unisti kako sam ja mislio :D
[ bakara @ 02.08.2013. 11:29 ] @
Citat:
turoksrb: otvorio ga i obrisao... i radi kao sat :) Zakljucak, ne moze to tako lako da se unisti kako sam ja mislio :D

Zakljucak je da si to sve mogao i sam.
[ turoksrb @ 02.08.2013. 17:01 ] @
Pa jbga, ali bolje da ne otvaram ja to kad se ne razumem ;)
[ sad_ste_face_jel @ 04.08.2013. 16:06 ] @
Pa dobro imao si srecu da te nije odrao jer oni obicno kazu izgorela ploca i td.