[ dr.da @ 31.07.2013. 17:45 ] @
"Sto se tiče novosti u Vip-u sad je moguće dobiti unlock kod za telefone iz paketa.
uslov: da je istekla ugovona obaveza ili da je korisnik podneo zahtev za produženje na nove 2 god..
i još jedna promena - više se ne naplaćuje onaj dodatni račun posle podnošenja zahteva za raskid ugovorne obaveze Bude aktivna tarifa u dodatnom mesecu ali ne naplate (ukoliko se dogodi potrošnja van paketa naplate vam samo taj iznos)."
" mislim da neces naci zvanicno javno obavestenje za tu opciju ali jedan moj prijatelj je bio do poslovnice, zatrazio i poslali su mu kod"
"Nema potrebe za molbama, samo zatraži.
Možeš otići do poslovnice sa ličnom kartom a može i pozivom na korisnički centar ili mail-om, samo bi trebalo pored lične karte da im dostaviš i svoj Vip broj, model i serijski broj telefona (IMEI) za koji tražiš kod i ukoliko ispunjavaš uslove izaće ti u susret"
citat

E sad ovaj info sam dobio na drugom forumu pa da prosledim ovde da proverimo jel to zaista zazivelo.
Sto bi bilo super za smart telefone =-)

Sta reci nego kome je isteklo neka isproba i nek javi ;-)
[ Zeleni zub @ 19.08.2013. 12:37 ] @
Evo ja isprobao i radi

Dakle ugovor mi je istekao maja 2013., produzio sam ga i uzeo drugi telefon.
Hronologija je izgledala ovako:

04. avgust - ja njima saljem mejl sa objasnjenjem situacije, predstavim se i saljem podatke telefona (IMEI, Type i sve oznake sa nalepnice unutar telefona) trazeci kod za otkljucavanje.
09. avgust - odgovaraju, i necete verovati, i bez odlaska na salter mene snadje FT1P (Fali Ti 1 Papir). Traze fotokopiju licne karte
10. avgust - saljem i kopiju licne karte
19. avgust - stigao kod, ukucao sam, izasla poruka "Phone restriction off" i sad radi i na drugim mrezama.

PS
Nokia 2730 Classic je u pitanju.
[ dr.da @ 19.08.2013. 16:19 ] @
E pa nek ti je sa srecom _)) ja jos moram da cekam da bi isprobao i to cudo medj' Vipom.;-)))
[ Mateja_Bg @ 26.08.2013. 21:13 ] @
Mogu da potvrdim da je moguce dobiti kod za otkljucavanje telefona u Vipu na zahtev. Dostupno je.
[ Dacky82 @ 12.02.2014. 17:05 ] @
Takodje mogu da potvrdim da je moguce dobiti kod za otkljucavanje telefona ka svim mrezama, od VIP-a. Istina, procedura je trajala nekih 34 dana (od 9. januara, do 12. februara), jer sam u medjuvremenu morao da im saljem IMEI, pretplatnicki broj, model telefona i kopiju licne karte, a izmedju svaka dva njihova mail-a prodje u proseku 10-ak dana. Danas sam napokon dobio 16-to cifarni kod! Imao sam malih komplikacija, jer na telefonu imam Custom ROM, pa sam morao da ga vracam na Stock ROM, ali sve u svemu, operacija uspela - telefon dekodiran "Vipovim kodom", bez nosenja u servis!!! :-)
[ MiniMe @ 13.05.2014. 15:31 ] @
Moze li neko da mi preporuci na PP pouzdan servis za otkljucavanje telefona na VIP Srbija mrezi? Posto sam jos pod ugovornom obavezom, necu ni da pokusavam da trazim kodove od njih... Hvala.
[ zugicradovan @ 02.08.2014. 17:01 ] @
ceka se dva meseca ali posalju barem meni
[ bakara @ 03.08.2014. 01:05 ] @
Lakse je kupiti kod na ebay-u
[ zoomtronic @ 28.10.2015. 14:04 ] @
Pozvao VIP korisnički servis, izdiktirao određene podatke da verifikuju da sam to zaista ja, tražili mi IMEI, izdiktirao,
i posle toga sačekao 30 sekundi na vezi, posle toga se ljubazna operaterka javila i izdiktirala mi kod za otključavanje, sve u svemu 3 minuta na telefonskoj vezi.
[ crvenitornado @ 28.10.2015. 16:59 ] @
Ja sam Vipov telefon nosio u servis da mi otkljucaju. E sad ne znam sta je radjeno, ali kad stavim mts karticu telefon mi prekida vezu, susti itd, dok sa vip karticom pripejd sve radi kako treba. Siguran sam da je signal dobar ali jednostavno, kako da neko prekida vezu..