[ Lili11 @ 01.08.2013. 08:52 ] @
Molim vas recite mi kada telenorov kurir donese nov telefon, da li postoji mogucnost da je kutija telefona vec bila otvarana ili je ja otvaram po prvi put? Nisam ranije narucivala novi telefon preko telenora pa ne znam da li da ga odmah odbijem ako kutija ne bude zapecacena.
[ lukeguy @ 01.08.2013. 09:05 ] @
Koliko sam video kada sam ja naručivao telefon, kutija je bila otvorena zbog overe garancije koja se nalazi unutra. Ali sve ostalo je bilo upakovano i neotvoreno (telefon je bio sa zaštitnom folijom, kablovi itd.)
[ Lavlja_Jazbina @ 01.08.2013. 09:07 ] @
Posiljka je zatvorena i primalac mora biti onaj na koga glasi posiljka.Niko u nicije ime ne moze primiti posiljku.
[ Lili11 @ 01.08.2013. 09:13 ] @
OK, ali da li sama kutija telefona bude zapecacena ili je telenor otvori pre slanja da nesto proveri?
[ Lili11 @ 01.08.2013. 09:14 ] @
Citat:
lukeguy:
Koliko sam video kada sam ja naručivao telefon, kutija je bila otvorena zbog overe garancije koja se nalazi unutra. Ali sve ostalo je bilo upakovano i neotvoreno (telefon je bio sa zaštitnom folijom, kablovi itd.)


Aha, ok, onda cu morati da proveravam da li telefon radi i da li se IMEI brojevi poklapaju. hvala!
[ Lili11 @ 02.08.2013. 09:13 ] @
Telenor je rekao da kutija telefona mora biti zapecacena (nalepnicom) i kupac je prvi koji je otvara. Tako je i bilo, da znate svi sto planirate uzimati telefon kod telenora.
[ Pajica Ristic @ 16.10.2013. 14:48 ] @
iako bi kutija trebala da bude zapecacena, ja sam porucivao par puta telefon, i NIKADA nije bila zapecacena. svaki put sam dobijao otvorenu. cak i u poslovnicama sam vidjao da daju telefone u otvorenim kutijama. ne znam kakvo im je to pravilo. do sada nisam bas obracao paznju na to, nikada nisam imao reklamaciju ni na jedan telefon iz telenora. ali poznanica je uzela jedan telefon u telenoru koji je bio u otvorenoj kutiji. kada ga je uzimala, u poslovnici su joj rekli da su proverili telefon i da je sve u redu. posle par dana telefon se pokvatio, tj nije hteo da se puni. kada su ga odneli u servis, ispostavilo se da je telefon bio otvaran i da je popravka pokusana od strane neovlascenog lica. reklamacija nije prihvacena, a u poslovnici sada negiraju da je kutija bila otvorena.. kako sada dokazati da je telefon bio u otvorenoj kutiji kada je predat krajnjem kupcu?