[ mehanizma @ 03.08.2013. 13:15 ] @
Da li je neko koristio Longtion Application Builder, vrlo lep alat, samo je problem sto nema mnogo uputstva, te smo prepusteni sami sebi, ako je neko koristio imama problem sa vezama izmadju tabela i prebacivanjem sadrzaja iz tabele u tabelu?
[ SlobaBgd @ 03.08.2013. 14:43 ] @
Ja sam koristio taj program, zgodan je za neke osnovne baze podataka.
Pogledaj ove tutorijale: http://www.longtion.com/appbuilder/tutorials.html
[ mehanizma @ 03.08.2013. 15:16 ] @
da alat je dobar za manje aplikacije.

Napravio sam bazu u mysql, povezao je sa connection sharingom i konektovao aplicakiju, u bazi sam definisao primarne kljuceve i preko lookup fileds i master fileds sam napravio veze.

imam 3+1 tabelu u toj bazi.

povezao sam jednu tabelu sa korisnicima koja je povezana sa nalozima i nalozi su povezani sa delovima. jedan korisnik moze da ima neograniceno naloga i svaki nalog moze da ima neograniceno delova.

kada dodam 4 tu tabelu i povezem je potrebno mi je da napravim da mogu na < buttons da dodajem ili skidam delove za korisnika kog odabere i za koga odaberem nalog i u nalozima odaberem nalog koji treba da iz 4te tabele mu prebacuje stanje, u smislu prebacim mu 4 dela nekog dela AAG a u toj 4toj tabeli ima recimo 8 i da on to skine ili vrati u nju.

znam da nije tesko ali mi ne ide, ako zelis mogu ti posalti sql i fajl za razvoj ako bim ogao da mi pomognes da to resim
[ SlobaBgd @ 03.08.2013. 15:38 ] @
Džaba bi mi slao, ja sam prestao da koristim taj program i prešao na Access, a i to je daleko od nekog naprednog nivoa.
Možda da pitanje postaviš u forumu Baze podataka?