[ Predrag Supurovic @ 05.08.2013. 16:27 ] @
Da li je neko skoro kupovao voki-tokije na DX ili nekom drugom kineskom sajtu? Kako ste prošli sa carinom?
[ botko @ 05.08.2013. 16:57 ] @
Nisam narucivao ali carinskom uredbom je izričito je zabranjen uvoz radio stanica koje imaju pun opseg UHF frekvencija, kao i one sto su jace od 0.5W su zabranjene.
Ne znam konkretno sta ti zelis, ali mislim da ti je bolje da kupis toki voki kod nas i da te ne boli glava.
[ dlalic @ 05.08.2013. 21:37 ] @
Razlicite zabrane oduvek postoje. Npr to za snagu preko 0.5W, pa ipak nisam cuo da su nekom pravili problem prilikom porucivanja, trazili dozvolu i sl.
Novost je ovo sto je Filip.ue rekao pre nekog vremena ovde
I mene interesuju sveza iskustva, kako se uredba postuje. U svakom slucaju se spremi da platis pdv, carinu na 1-2kom verovatno neces.
[ ademare @ 06.08.2013. 10:09 ] @
Pogledaj malo bolje teme Ali i DX, ima postova starih oko 1 mesec gde je carina ljudima zabranjivala uvoz, i bez obavestenja vracala pakete za Kinu. Jedva posle ljudi povratili deo novca. Kupovali su te kineske sto svi sajtovi imaju . Cini mi se da se ta Kineska firma koja to proizvodi zove Baofeng ili nesto slicno, a njihova snaga je daleko iznad 0.5 W.
[ Predrag Supurovic @ 07.08.2013. 08:55 ] @
Ja ne znam da se iko javio da je njemu vraćena neka stanica, a vidim da je preprodavačko tržište preplavljeno i da najavljuje nove kontigente.
[ ademare @ 07.08.2013. 14:04 ] @
Ako ne verujes da su ljudi o tome pisali, u temi DX i Ali pre oko mesec dana, da im je carina vracala pakete, a mrzi te da trazis stare postove, mrzi i mene da ti ih trazim , pa ti uradi kako mislis da je najbolje. Novac je tvoj, tvoj i rizik. To sto se preprodaje moze biti roba stara nekoliko meseci, nabavljena pre poostravanja kontrole paketa, a takodje i roba koja nije dobijana preko paketa, vec licni uvoz, gde te retko ko kontrolise sta imas u automobilu. Naravno , neki se paket i provuce na carini ima i takvih primera, ali da li ce to bas biti tvoj ??
[ Predrag Supurovic @ 07.08.2013. 14:36 ] @
Ademare, pročitao sam ja mnogo više o ovome nego što na ES ima. Vrlo dobro znam šta sam pitao, a ti, ako već ne možeš da pomogneš, ne odmaži. Ne zanimaju me rekla-kazala nego SKORAŠNJA LIČNA ISKUSTVA.
[ ademare @ 07.08.2013. 23:08 ] @
A dobro onda se nismo razumeli. Evo sad i ja ocekujem da se svi Nakupci, Prekupci, Sverceri i Preprodavci Toki - vokija, jave i da otkriju svoje najcuvanije i najskrivenije Poslovne tajne, kako bi valjda i ti mogao da im se pridruzis u biznisu.