[ bonitea @ 06.08.2013. 15:37 ] @
Pozdrav ljudi,

Imam problem, i nadam se da ćete mi pomoći. Pre nekoliko dana sam pomoću čitača memorijske prebacio neke slike na nju.
Kada sam je prvi put vratio, slike su bile tu-bez problema ih je očitao. Ali, drugi put mi se desilo da kompijuter ne može da ih očita, odnosno otzvori mem, i tu stoji samo 1 falj, sa nepoznatom ekstenzijom, i čudnim nazivom.

Šta bi tu moglo da bude problem? Memorijska kartica je micro SD 2gb.
[ Binary Mind @ 07.08.2013. 17:18 ] @
Kako se tacno zvao taj jedan fajl i koja je bila ekstenzija? Postoji malware koji inficira flash memorije ukljucujuci SD kartice ciji simpotmi mogu biti slicni onome sto si opisao... U tom slucaju slike mogu biti u skrivenoj fascikli koju ces tek videti kad u Windows-u podesis da se vide sakriveni i sistemski fajlovi. Naravno ne mora da znaci da je problem malware, ali od necega treba poceti
[ bonitea @ 07.08.2013. 18:31 ] @
Zvao se ''USBCCIIfü.'' , s tim šüto ovo 2. C u nazivu ima kukicu ispod (nisam mogao da nađem na tastaturi taj znak)
[ Binary Mind @ 07.08.2013. 22:17 ] @
Izgleda da je ipak sd kartica problem a ne malware... Prvo probaj da ocistis kontakte SD kartice na primer sa papirnatom maramicom blago natopljenom izopropil alkoholom. Ako nemas pristup izopropil alkoholu, moze medicinski alkohol ili medicinski benzin...
[ bonitea @ 08.08.2013. 00:18 ] @
Ok, probaću, pa javim.

U međuvremenu, probao sa programima za recovery (PC inspector smart recovery i PhotoRescue), očita slike, ali većina slika je oštećena. Kada se gledaju u folderu, umanjeno, deluju ok, neke od njih, kada se otvore, budu izdeljene na nejednake pravougaonike, i u svakom pravougaoniku dominira određena boja. Odnosno, na slikama se samo nazire šta je na njima.