[ vladimir_83 @ 08.08.2013. 13:31 ] @
Imam HP Pavilion dv9700 koji je radio odlicno do pre neki dan.

U toku igranja igre Angry Birds laptop je odjednom poceo da pisti, upalile su se sve plave lampice a slika sa ekrana je nestala. Nakon toga pokusao sam da ugasim laptop hardverski pomocu tipke za gasenje ali nije reagovao. Zatim sam izvadio napajanje i on se ugasio.

Odmah nakon toga sam vratio napajanje i upalio ga. Sve normalno ide u pocetku, zavrti kuler, pali lapmice ali nema slike ni bios ekrana vec samo prosvetli malo ekran (primetno nije crn vec dobije osvetljenje ali je opet taman). Nakon nekog vremena digne on i sistem, cuje se zvuk da je sistem podignut ali ekran ostaje mrtav.

Sumnjem na graficku karticu ili flet kabal, ne znam sta bi jos moglo da bude po sredi?!

Unapred hvala na odgovoru/ima
[ Miroslav Cvejić @ 08.08.2013. 15:34 ] @
GPU je 101% izazvao problem.
[ vladimir_83 @ 22.08.2013. 14:42 ] @
To sam i ja zakljucio nego zna li neko sta mi je sada ciniti da proradi? Jel pomaze tu kuglanje cipa grafike i gde bih to mogao najpovoljnije da uradim?
[ Binary Mind @ 22.08.2013. 21:24 ] @
Da li si laptop kupio polovan, ili si prvi vlasnik? Vecina polovnih Pavilion DV-ova sto sam video, su vec bili radjeni. Takve uglavnom ne vredi popravljati kad se jave problemi sa velikim BGA chipovima. Druga otezavajuca okolnost je to sto su ti laptopovi vec vise godina stari (vec u godinama kad dolazi do ramora materijala od silnog visegodisnjeg grejanja).
[ nikolab @ 10.10.2013. 13:10 ] @
Ja sam kuglovao cip na dv9600 i ok je vec nekih mesec, mesec i po dana konstantnog koriscenja...