[ vlatko1234 @ 08.08.2013. 14:30 ] @
Imam VPN konekciju i stalno kad upalim racunar moram da stisnem "connect". Da li postoji nacin ili neki program da kada upalim racunar, da se automatski konektuje na internet.?? Operativni sistem je Windows 7 Home Premium 64-bit.
[ Jing Jang @ 09.08.2013. 08:28 ] @
Pogledaj ovo, možda ćeš naći rešenje za tvoj problem http://www.ucionica.net/mreze/...ko-kreirati-vpn-konekciju-824/
[ valjan @ 09.08.2013. 09:03 ] @
Može, i to ovako:

Najpre u dijalogu koji dobijaš prilikom konektovanja unesi username i password i štikliraj kućicu ispod da se trajno sačuva lozinka, i da to važi za sve korisnike ("Anyone who uses this computer"). Ako ti je bitno da se konektuješ na VPN samo ako si ulogovan sa tvojim userom, onda ostavi selektovano "Only me".

Zatim uđi u Properties, idi na karticu Options, i odštikliraj prve dve opcije ("Display progress while connecting" i "Prompt for name, password...") - na taj način nije potrebna nikakva tvoja interakcija sa procesom konektovanja, i imaćeš full automatiku.

Sad još preostaje samo da automatizuješ poces prilikom startupa. Do sad je u raznim verzijama Windowsa dokumentovano nekih 60-ak načina da nešto pokreneš automatski, evo ti najjednostavniji:

1. Otvori C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup, u drugom prozoru otvori Control Panel\Network and Internet\Network Connections, klikni desnim dugmetom miša na VPN konekciju i odaberi Create shortcut, biće ti ponuđeno da kreira shortcut na desktopu, i onda prevuci taj shortcut sa desktopa u onaj prvi prozor, i na taj način ćeš kreirati shortcut koji će automatski nakon logovanja u Windows pokrenuti VPN konekciju. Ako ti je bitno da se konektuješ na VPN samo ako si ulogovan sa tvojim userom, onda putanja za startup folder treba da glasi C:\Documents and Settings\tvoj_korisnički_nalog\Start Menu\Programs\Startup.
[ vlatko1234 @ 10.08.2013. 10:07 ] @
Uradio sam sve ali kada ukljucim racunar i dalje moram sam da se konektujem.

[Ovu poruku je menjao vlatko1234 dana 10.08.2013. u 13:34 GMT+1]
[ valjan @ 10.08.2013. 13:58 ] @
Upravo sam isprobao kod mene, i sve radi bez problema. proveri još jednom sve korake da nisi nešto zaboravio - proveri da li si uneo ispravan password i uključio opciju da se sačuva. Proveri da li si isključio one dve opcije za prikazivanje dijalog boxa i da li si ubacio u startup folder na pravoj putanji (da nije stavljen pod nekim drugim user-om i sl.)...
[ vlatko1234 @ 11.08.2013. 11:07 ] @
Ja cak ni nemam Network and Internet\Network Connections nego imam Network and Sharing Center. Da li tu treba da udjem??
[ valjan @ 11.08.2013. 12:13 ] @
Imaš, imaš, samo si trebao da copy & paste putanju "Control Panel\Network and Internet\Network Connections" gore u adresnu liniju prozora, ali ako voliš baš da ideš po klik po klik, onda uđi u Network and Sharing Center, pa klikni levo na Change Adapter Settings, i obrati pažnju šta će ti se pojaviti gore u adresnoj liniji :-)
[ vlatko1234 @ 13.08.2013. 15:30 ] @
Tako sam i ja isao i napravio sam precicu za WKnet. Imam Local area connection i WKnet. WKnek koristim pa sam za njega napravio precicu i ubacio u startup ali kada sam resetovao racunar opet sam morao sam da se konektujem i jos sam morao password da kucam.
[ valjan @ 13.08.2013. 16:37 ] @
Pa znači ili si prvi put pogrešno uneo password kad si štiklirao da ga upamti, ili nisi ni štiklirao tu opciju da sačuva password, ili oba...
[ vlatko1234 @ 14.08.2013. 14:26 ] @
Dobar mi je password jer kada sam g uneo, konektovao se na internet.