[ Bor@ @ 15.03.2004. 07:26 ] @
Zdravo!

Imam jedan, nadam se mali problem koji zvuci ovako.
Radim na jednom ReportWriter koji donosi podatke iz jede databaze i onda racuna vamo tamo i pokazuje podatke u nekom formatu.

Ja sad hocu da na neki lagan nacin pretvaram Stringove koje sadrze formule za izracunavanje podataka.

Imam jednu Settings stranicu gdje upisujem formulu za izracunavanje. Formula se sanimi u jedan file koji se poslije otvori i cita u trenutku pravljenja tog raporta.

Posto se formula poslije vadi kao String kako s pomocu nje polsije racunat.
Formula moze da izgleda (1+4+5)/5.

Imali neko ideja ili jos bolje solucija za ovaj problem.

Pozdrav, Boris


[ mucky @ 15.03.2004. 10:05 ] @
Ti praktično trebaš da napraviš mali kompajler koji prihvata samo programe koji su u
stvari formule. Pogledaj malo konstrukciju kompajlera, posebno parsiranje izraza i
njihovu interpretaciju.
[ Bor@ @ 15.03.2004. 10:54 ] @
Hvala na brzom odgovoru!

To mi zvuci dosta komplicirano mada sam i ja na tako nesto mislio.
Nadao sam se da ima neki laksi nacin :)

Potrazicu malo na netu i nadam se naci neki tutorial o parsiranje i kompajlerima.

Ako neko ima neki link ili jos bolje snage napisati mali example samo naprijed :)

Hvala unaprijed!
[ filmil @ 15.03.2004. 11:07 ] @
Citat:
Nadao sam se da ima neki laksi nacin :)
Ovo je rešenje malo izokola, i moguće da postoji nešto prikladnije za tvoje potrebe, ali nije ni loše. Pogledaj JScheme. To je interpreter za lispoliki jezik ali u principu može da se iskoristi i kao digitron, što je verujem ono što tebi treba. Mali problem je što lispoliki izrazi slabo podsećaju na ove, da kažem normalne, pa moraš da ih transformišeš da scheme može da ih pročita.

E sad, ako bi mogao da pronađeš interpreter u javi za neki drugi programski jezik, to bi ti dosta skratilo put do rešenja. Probaj da kreneš odavde.

f