[ agasoft @ 16.08.2013. 09:02 ] @
Zdravo svima.
Dobio sam ovaj telefon.
Pošto ja koristim TalkBack, drugačije neće da ide, hteo sam da prebacim telefon na srpski jezik.
Viđao sam i ranije neke android telefone, koji vrte 4.0, i kod njih ima 90 jezika na spisku, pa čak i srpski.
Međutim, ovde, iako ima 4 gb interne memorije, i android 4.1, ima samo 14 jezika...
Šta mi je činiti?
Da li je moguće da je sistem menjan.
Meni talkback lepo kaže home screen, bez ikakvih dodataka kao što je to slučaj na menjanim HTC UI.
Da li moram da menjam sistem?
Ako moram, gde da nađem čist OS, bez nekih prevelikih modifikacija, jer ne znam hoće li te modifikacije kasnije raditi sa mnom.
U vezi baterije.
Piše da telefon ima 1400 bateriju, što bi trebalo da bgude dovoljno za rad ok bar valjda dan ili dan ipo.
Napunim bateriju, uključim ga, samo podešavam sistem, data je isključen, wifi je isključen, jer se još uvek privikavam na touch posle tastera, i imam dosta vežbanja, talkback je smanjen koliko mi treba da se čuje, i već za recimo deset minuta, meni padne 2 do 3 posto baterije...
Telefon je nov, koliko vidim nema pokrenutih aplikacija.
Sve što sam mogao da vidim jeste samo da je svetlo, za moj ukus prejako i blještavo, iako sam ga smanjio na dvadesetak procenata.
Da li je moguće da je baterija ipak toliko loša da ne može da izdrži najobičniji rad bez interneta?
Šta bi tek bilo sa internetom...
Ili je nešto treće po sredi.
Ovo mi je prvi android telefon, tako da pojma nemam kako bi to trebalo da se ponaša.