[ krle_zr @ 17.08.2013. 10:34 ] @
Zdravo svima,

Trenutno pisem klijentsku aplikaciju za popis koja radi na WinCe uredjaju i komunicira sa serverom preko Indy komponenti, DB server je MS Sql Express (planiram kasnije da predjem na FB), hteo bih da resim komunikaciju sa bazom podataka.

Potreban mi je savet kako je ovo najbolje resiti, nemam puno iskustva sa ovim.

Prvo sto mi pada pamet jeste da za svaku konekciju/thread napravim konekciju na bazu i nakon slanja odgovora klijentu oslobodim memoriju. Pitanje je da li Sql server moze da trpi tako veliki broj konekcija (10 skenera svake sekunde salje zahtev za barkod i unosi kolicine) i da li on zna kako da resi vise konkurentnih upisa? Znam da verovatno moze ali me interesuje konkretno deo oko formiranja konekcija iz thread-ova.

Drugo je formiranje konekcije u glavnom thread-u a upis vrednosti u neku privemenu mem tabelu ili thread safe listu (koristio bih critical section) posto se upis u memoriju dosta brzo obavlja i brzo bih oslobodio drugim klijentima da upisu. E sad, zanima me da li bi onda bio problem da radim SELECT upit iz vise thread-ova a upis iz thread safe liste kada je aplikacija idle ili slicno.

Naravno ako ima nesto ne jasno, tu sam.

Dragan