[ DSL @ 20.08.2013. 10:18 ] @
Ko o čemu, ja o električnom skuteru..

U pokušaju da svoje dve mezimice obradujem vozikanjem na malom električnom skuteru, krenuo sam sa restauracijom malog ćeresla koji radi na SLA baterije i preko drivera gura 24VDC el. motor od kojih 150-ak W...

Pomenuti motor je skiknuo, da li zbog opterećenja (sjedanjem nekog slončeta kao što sam ja) da li zbog činjenice da nije funkcionisao taster na kočnici koji automatski blokira driver tokom kočenja (ovako je motor vukao i dok se kočilo, ukoliko neko neiskusan ne pušta gas). Uglavnom, namotaji su mu se rascvetali kao poljsko cvetje...
I sad, meni jedan priznat, sada na odmoru, član ovog foruma, dobaci (ili bar ja trknem po to) jedan drugi motor, sa deklarisanih 24V i 8.5A sto u konačnici trebaše da rezultuje sa pozamašnih 200W (koji mi na drugom skuteru čupaju iz mesta do 100 za nekih 0.5s, na vagi, naravno :-) ) , koji me inače solidno trebaju da vuku, (mene mrcinu sa 86kila).
I tako, zamenim ja motor, za svaki slučaj promenim IRFP-ove u driveru, instališem nove SLA Aku i sednem i...po gasu...trt... jedva me pomerilo 3 metra i onda sam video da sam ja bio priličan optimista...
Haj reko, pretežak sam i stavim samo svoje mladunče na skuter i malo po gasu, tamo vamo... vozikanje nekih 100-ak sekundi i da pipnem motor... vidim ja da je to prevruće za moj u(l)kus...
I sad... nisam siguran, obzirom da motorićak, iako polovan, deluje prilično čisto, sa čistim kolektorom, bez gareži i ostataka teških uslova rada, da je motor OK. Iako uredno odgovara na komandu i zaleće lepo bez opterećenja, nije dovoljno snažan. Mogu, glumeći kočione čeljusti, ladno šakom da uhvatim za gumu i da ga zaustavim... Sa druge strane, instrument tabla prijavljuje da su akumulatori OK (a i ne bili, novi su i napunjeni do čepa...).

Sad, nisam pametan...preradu osovine motora i prilagođenje kaišu sam platio dovoljno da se nerviram što to sad ne radi i da ne ulažem dalje cash u pogrešnom smeru... Motor nema trenja i lako se okreće rukom. Sve ponaosob deluje ispravno ali u celini stvar ne funkcionise kako bi trebalo...

Pitam se, nakon ove pisanije, kako ispitati da li motor daje tih nekih 200-ak W na osovini...?
Motor je običan četkaš, sa magnetima na statoru...

[ RoRa @ 26.08.2013. 12:32 ] @
Za merenje snage i obrtnog momenta na osovini bilo koga motora ( Oto, Dizel, elektromotor) potrebno je raspolagati posebnom mernom opremom, specijalne merne kočnice. Za amatera je najprihvatljivije da meri struju koju motor uzima iz izvora napajanja (akumulator) pod različitim opterećenjem. Dakle, na pogodnom mestu prekinuti glavni vod i uključiti u kolo DC ampermetar odgovarajućeg opsega merenja, bar 10 ampera. Ovaj merni opseg ima većina DVM-a ali nisu svi sposobni da izdrže dugotrajno merenje, duže od desetak sekundi.
Naravno, proizvod napona napajanja i struje kroz motor daje snagu koju motor uzima iz izvora. Snaga i obrtni momenat na osovini zavise od tipa DC motora i broja obrtaja pod datim opterećenjem, tako da ulazna snaga ima ulogu indikatora o prilikama na osovini ispitivanog elektromotora. Posledično, značajan uticaj na prilike na osovini ima reduktor ( prenosni odnos ) između motora i opterećenja tj točka.
Po osećaju, motori sa stalnim magnetima u statoru nisu najbolji izbor za elektro vuču.
Upravljačka elektronika za obične ( kolektorske ) redne motore sa četkicama uobičajeno se naziva čoper, a izraz drajver ili kontroler uobičajeno ide uz elektroniku za upravljanje bezkolektorskim ( BLDC ) motorima jednosmerne struje.